Artykuł sponsorowany

Wynajem busa jako doskonały pomysł na rodzinne wakacje

Wynajem busa jako doskonały pomysł na rodzinne wakacje

Wynajem busa na rodzinne wakacje to dobry pomysł, jeśli podróż zaplanowana jest dla sporego grona osób. W przestronnym busie jazda jest komfortowa, a bagaże mają swoje określone miejsce. Często koszty przejazdu wynajętym busem są niższe, ponieważ rozkładają się na kilka osób. Zwłaszcza w porównaniu do jazdy kilkoma samochodami osobowymi.

Jak wynająć busa?

Aby wynająć busa, warto przeglądnąć ofertę kilku wypożyczalni. Powinno się dokładnie przeanalizować warunki najmu i kwoty kaucji. Jak podkreślają specjaliści z firmy Flota Podlasie, ceny dzierżawy samochodu zależne są od okresu najmu, ilości przejechanych kilometrów i klasy pojazdu. Niemniej jednak kluczowy aspekty wyboru to komfort jazdy, który zależy od sprawnie działającej klimatyzacji, możliwość regulacji foteli oraz przyciemnianych szyb.

Wypożyczalnie udostępniając pojazd, wymagają podpisania umowy najmu, do której załączają protokół. Na dokumentach powinny znajdować się szczegółowe informacje dotyczące warunków korzystania z samochodu, postępowania w razie wypadku drogowego oraz ubezpieczenia. Na protokole musi zostać zamieszczona informacja o wszelkich mankamentach wizualnych i technicznych. Dlatego zanim odjedziesz wypożyczonym busem, dokładnie obejrzyj i skontroluj pojazd.

Ile kosztuje wynajem busa?

Koszty wypożyczenia auta mogą się wahać w zależności od okresu najmu. Wynajem busa krótkoterminowy zwykle obejmuje czas 10 dni, a opłaty za podróże po Polce mogą wynosić od 200 do 350 zł dziennie. W tej kwocie wypożyczalnie określają limit kilometrów na poziomie od 1500 do 2000 km. Jeśli wczasy zaplanowane są na terenie Europy, cena najmu może wynieść od 250 do 400 zł dziennie przy pułapie od 2000 do 6000 kilometrów. Właściciele flot dysponują własnymi taryfikatorami nadmiarowych kilometrów, dlatego warto zapoznać się z cennikiem jeszcze przed podjęciem decyzji. Niektóre firmy oferują możliwość jazdy bez ograniczeń, jednakże taka usługa może być droższa.

Dodatkowe opłaty wiążą się z koniecznością zapłaty kaucji, która w zależności od wypożyczalni może wynosić nawet kilkaset złotych. Kaucja ma pokrywać ewentualne uszkodzenia wizualne pojazdu lub konieczność czyszczenia tapicerki. Wynajmujący mogą także skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia AC i NNW. Na cenę wynajmu wpływa również wyposażenie samochodu. Pojazdy bez klimatyzacji i z dużym przebiegiem są tańsze, ale oszczędność przekłada się niekorzystnie na komfort jazdy. Z dodatkowymi opłatami trzeba się liczyć, chcąc wypożyczyć akcesoria, na przykład fotelik dziecięcy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz