Materiał Partnera

Wymiana tarcz hamulcowych w warsztacie samochodowym Jakuba Głogowskiego

Wymiana tarcz hamulcowych w warsztacie samochodowym Jakuba Głogowskiego

Układ hamulcowy może działać poprawnie dzięki podzespołom. Oprócz klocków hamulcowych należą do nich tarcze hamulcowe. Zużywają się znacznie wolniej niż klocki, ale z czasem należy je wymienić. Warto umówić się u doświadczonego mechanika samochodowego, na przykład u Jakuba Głogowskiego z miejscowości Pagórek.

Czym są tarcze hamulcowe?

Tracze hamulcowe są częścią hamulca tarczowego. Najczęściej stosowanym materiałem do ich produkcji jest żeliwo, które zapewnia stabilność tarcz w szerokim zakresie temperatur. Często stosowanym rozwiązaniem dla lepszego chłodzenia hamulców jest wykonanie otworów wentylacyjnych na ich obwodzie. Tarcze hamulcowe są mocowane do piast i obracają się z nimi. Naciśnięcie pedału hamulca powoduje nacisk na tłoczki hamulcowe, co skutkuje dociśnięciem zacisków klockami hamulcowymi do tarczy. Klocki hamulcowe ocierają się o tarcze podczas hamowania. Bez nich samochód po prostu by nie hamował. Dlatego jest to jeden z najważniejszych elementów potrzebny do bezpiecznej jazdy, który należy wymieniać na przykład w warsztacie samochodowym Jakuba Głogowskiego.

Kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe?

Należy zwrócić uwagę na wszelkie wibracje lub pulsacje podczas hamowania i na pedale hamulca. Winne mogą być zdeformowane, poskręcane, a nawet pęknięte dyski. Takie uszkodzenia mogą powstać po rozgrzaniu tarcz do temperatury roboczej, podczas przejazdu przez głęboką kałużę. Mocno zużyte klocki hamulcowe stale ocierająca się o tarczę lub zacisk, co także może powodować problemy z hamowaniem. Niewłaściwy montaż, w tym montaż tarcz na nieoczyszczonej piaście, może również prowadzić do ich szybkiego uszkodzenia. Tarcza może być również odkształcona przez nieprawidłowo wyważone koło. Zdiagnozowanie wszystkich usterek jest bardzo ważne, bo wpływa ono na bezpieczną jazdę.

Profesjonalna wymiana tarcz hamulcowych

Sprawny układ hamulcowy, w tym tarcze hamulcowe, to gwarancja bezpiecznej jazdy i komfortu pasażerów. Wymianą zużytych części sprawnie zajmie się mechanik samochodowy Jakub Głogowski w miejscowości Pagórek. Tarcze hamulcowe powinny być starannie dobrane do marki, modelu, silnika samochodu. W przeciwnym razie kierowca ryzykuje dobranie elementów, których nie da się zainstalować. Tarcze dobrych firm zwykle są bardziej odporne na uszkodzenia, ponieważ podlegają bardziej rygorystycznym badaniom i spełniają wysokim wymagania. Należy pamiętać, że każdy element dostępny w sprzedaży musi spełniać minimalne normy europejskie.

Opracowanie:
Pagórek 109
tel. 725 162 622
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz