Materiał Partnera

Wymiana szyb samochodowych – co warto wiedzieć?

Wymiana szyb samochodowych – co warto wiedzieć?

Jeśli z jakiegoś powodu musimy kupić nowe szyby samochodowe dla swojego auta, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Podpowiadamy, jak wymienić autoszybę.

Przed wymianą

Po pierwsze musimy pamiętać, że szyba to bardzo ważna część każdego pojazdu. Wpływa na trwałość konstrukcji samochodu. Jest też bardzo ważna podczas każdej, nawet drobnej stłuczki, bo od niej zależy działanie poduszek powietrznych. Zużyta, zarysowana szyba bardzo ogranicza widoczność. Zarysowania powodują, że światło samochodów jadących z naprzeciwka jest źle rozpraszane i może nas oślepiać, a to prosta droga do poważnej kolizji. Dobrej jakości nowoczesna szyba samochodowa to więc nie tylko większy komfort, ale i bezpieczeństwo. Taka szyba chroni auto przed nagrzewaniem, tłumi hałas i jest odporna na warunki atmosferyczne. Zanim zlecimy wymianę szyby w naszym aucie upewnijmy się, że nowa szyba pochodzi od dobrego producenta. Produkty renomowanej firmy będą droższe, ale i niezawodne. Jeśli bardzo zależy nam na oszczędnościach, możemy zdecydować się na tańszy zamiennik, ale musimy liczyć się z tym, że będzie on gorszej jakości. Pamiętajmy, że nawet zamiennik musi mieć właściwości odpowiadające wymaganiom dotyczącym naszego modelu auta.

Prawidłowy montaż

Przy wymianie szyby niezwykle ważny jest odpowiedni montaż. Źle założona szyba może odpowiadać między innymi za znacznie większy poziom hałasu w samochodzie. Podobne konsekwencje niesie źle założona uszczelka. Odbierając samochód sprawdźmy, czy szyba dobrze przylega do karoserii. To sprawa naszego bezpieczeństwa – od właściwego montażu szyby zależy reakcja samochodu w trakcie kolizji. Poza tym źle dopasowana szyba uniemożliwi właściwą pracę wycieraczek. Dlatego tak ważne jest wybranie usług firmy, która zatrudnia wykwalifikowanych, doświadczonych montażystów. Istotne są też narzędzia i produkty do montażu.

A może naprawa?

Pamiętajmy, że nie wszystko, co zepsute, trzeba od razu wyrzucać. Zepsute szyby samochodowe często można naprawić. Oczywiście, niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia i fachowa wiedza. Taką naprawę mogą przeprowadzić tylko profesjonaliści. Warto skorzystać z takich usług, bo naprawiona szyba może nam jeszcze długo służyć. To rozwiązanie tańsze niż zakup zupełnie nowych szyb samochodowych. Specjalistyczną naprawą szyb samochodowych, sprzedażą nowych szyb najlepszych producentów i fachowym montażem szyb zajmuje się firma Agat. Szyby samochodowe.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz