Materiał Partnera

Wymarzone wakacje w Grecji

Wymarzone wakacje w Grecji

Grecja kontynentalna i otaczające ją wysepki to wspaniałe miejsce do spędzenia rodzinnego urlopu. Szmaragdowe morze, przepiękne plaże, cudowne widoki – to wszystko jest łatwo dostępne, bo podróż do Grecji nie trwa długo. Wielkim atutem jest także ciepła woda i słoneczna, bezdeszczowa pogoda. Wybierz dobre biuro podróży, które zadba o właściwy poziom usług i ciesz się wspaniałym wypoczynkiem!

Pogoda jak ze snu – to wspaniałe wakacje w Grecji!

Deszczowe dni w lecie są w Grecji praktycznie niespotykane, cały czas świeci słońce, jest bardzo ciepło, temperatura oscyluje pomiędzy 28 a 30 st. C. Czasami można obawiać się, czy nie będzie za gorąco dla małych dzieci, ale trzeba wiedzieć, że morska bryza znacznie schładza powietrze, dzięki czemu upał nie dokucza mocno. Jeśli jednak chcecie, by było nieco chłodniej, wybierzcie się do Grecji wczesną jesienią lub późną wiosną.

Lot do Grecji samolotem zabiera od 2 do 3 godzin, wyposażone w ulubione zabawki dziecko spokojnie zniesie taką minimalną dawkę podróży.

Atrakcje dla dzieci

Wiele kurortów greckich ma swoje wielkie aquaparki. Dzieci będą zachwycone odwiedzeniem delfinarium i rezerwatu żółwi, szczególnie łagodne i inteligentne delfiny na zawsze zapadną im w pamięć. Infrastruktura hotelu rodzinnego jest tak zaprojektowana, by dostarczać najmłodszym jak najwięcej miłych przeżyć. Wspaniałe baseny z brodzikami, place zabaw, zjeżdżalnie wodne – to wszystko czeka na dzieci. Funkcjonują też kluby dla dzieci, gdzie mili animatorzy zadbają o ciekawe zajęcia przez cały dzień.

Wylatując do Grecji nie trzeba się specjalnie dodatkowo szczepić, suchy klimat nie sprzyja infekcjom. Dieta bogata w warzywa, ryby, sery i owoce także nie sprawi nam kłopotu, dla dzieci jest specjalne menu. Rezerwując wakacje każdy uczestnik otrzymuje także ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW i ubezpieczenie bagażu. Wyjedź do Grecji korzystając z usług renomowanego biura podróży. Odkrywca Sp. z o.o. to firma z doświadczeniem, która zapewni Ci bezpieczny i atrakcyjny pobyt.

Przyjemne kąpiele w morzu

Każdy, kto był nad polskim morzem, dobrze pamięta, jak lodowata potrafi być woda w Bałtyku. Podczas wakacji w Grecji jest zupełnie inaczej, kąpiel nie grozi szokiem termicznym i wejścia do wody są wyjątkowo przyjemne. Nawet w maju woda w Morzu Egejskim i Jońskim jest cieplejsza niż w Bałtyku podczas upalnego lata. Natomiast latem i wczesną jesienią ma nieosiągalną w naszym klimacie temperaturę wody ponad 22 st. C. W najcieplejszych momentach może wynosić nawet 27 czy 28 st. C, co jest rzeczywiście bajeczne. Odpadają wszelkie zmartwienia, że dzieci się przeziębią, więc całymi godzinami mogą bawić się w kryształowej wodzie. Grecja słynie ze złocistych piaszczystych plaż, choć są także te kamieniste, a wybrzeża są zadbane i czyste.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz