Materiał Partnera

Wymagające prace z zakresu budowy i modernizacji stacji paliw

Wymagające prace z zakresu budowy i modernizacji stacji paliw

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach życie bez pojazdów mechanicznych. Muszą być one jednak napędzane paliwem, które dostarczane jest na specjalnych stacjach. Ich budowa oraz modernizacja nie jest łatwa – bezpośrednia styczność z materiałami łatwopalnymi wymaga od specjalistów niezwykłej ostrożności oraz profesjonalizmu. Jak więc dokładnie wyglądają wszelkie prace z tego zakresu?

Skomplikowane roboty ziemne

Tankując samochód na stacji benzynowej, kierowcy korzystają z dostępnych dystrybutorów. Charakteryzują się one stosunkowo niewielkimi rozmiarami, a za pomocą elastycznych węży doprowadzają paliwo do zbiornika pojazdu. Ich sprawne i przede wszystkim wydajne funkcjonowanie zależy jednak od elementów znajdujących się pod ziemią. To właśnie tam specjaliści zajmujący się budową stacji paliw umieszczają ogromne zbiorniki, w których gromadzona jest benzyna czy olej napędowy. Ich odpowiednie zamontowanie wymaga przeprowadzenia szeregu robót ziemnych polegających na przygotowaniu właściwej przestrzeni oraz zapewnienia pełnego bezpieczeństwa osobom pracującym i korzystającym z danej stacji benzynowej. Firma Rol-Baz-Pal to zespół wykwalifikowanych specjalistów z ogromnym doświadczeniem, którzy do każdego zlecenia podchodzą w pełni profesjonalnie, dzięki czemu skonstruowane przez nich stacje paliw są przemyślane, efektywne i wyposażone w nowoczesne rozwiązania eliminujące wszelkie zagrożenia związane z dystrybucją materiałów łatwopalnych. Specjaliści zajmą się parkiem zbiornikowym, pompownią paliw, ale też rurociągami, estakadami stalowymi czy instalacjami uziemiającymi. Co jeszcze są w stanie wykonać?

Szeroki zakres prac

Budowa stacji benzynowej czy jej modernizacja wymaga również wielu robót technologicznych. Tradycyjne metody obejmują zastosowanie rur stalowych, chociaż wykonawcy proponują swoim klientom także nowoczesne rury z tworzyw sztucznych. Jedną z niezwykle istotnych prac realizowanych w ramach budowy stacji paliw jest także stworzenie wydajnego systemu powrotu oparów z frontu nalewczego do parku zbiornikowego. Ważne jest również zadbanie o stanowisko resztkowania cystern samochodowych, które wykorzystują również wspomniany wcześniej front nalewczy. Oprócz najczęściej stosowanych paliw w postaci benzyny i oleju napędowego coraz więcej stacji jest w stanie zaoferować swoim klientom także gaz LPG. Skonstruowanie stacji autogazu ze zbiornikami typu naziemnego i podziemnego jest zadaniem, którego realizacją też powinni zająć się specjaliści. Są oni w stanie skonstruować w pełni funkcjonalną i bezpieczną stację benzynową dystrybuującą wszelkie rodzaju paliwa wykorzystywane w pojazdach mechanicznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz