Artykuł sponsorowany

Wylewki betonowe z mixokreta – błyskawiczna praca i oszczędność inwestycyjna

Wylewki betonowe z mixokreta – błyskawiczna praca i oszczędność inwestycyjna

Nowoczesna technologia budowlana pozwoliła w ostatnich latach na wdrożenie nowej techniki wylewki betonu. Jest nią wykorzystanie mixokreta, który pozwala na o nawet 40% krótszy czas pracy, niż w przypadku działań opierających się na standardowych procesach z wykorzystaniem betoniarki. Warto zatem dowiedzieć się, co to jest mixokret, a także jakie są zalety wylewki w tej technologii.

Czym jest mixokret?

Mixokretem nazywa się urządzenie budowlane wykorzystywane do przygotowywania wylewek czy posadzek. Sam sprzęt jest tak zbudowany, aby wydajność podawania mieszanego na placu budowy materiału była jak największa. Jest to między innymi związane z tym, że te urządzenia spalinowe pozwalają na prace nawet do kilkudziesięciu metrów w górę. To dlatego technologia ta jest wykorzystywana tak szeroko w budownictwie przemysłowym, a także komercyjnym, gdzie obiekty wyróżniają się swoimi bardzo dużymi powierzchniami.

Zasady pracy mixokreta

Dzięki mixokretowi podawany beton posiada bardzo plastyczną postać łatwą w formowaniu. Nie rozchodzi się on we wszystkie strony w niekontrolowany sposób, tak jak jest to w przypadku wylewek z betoniarek. Odpowiedni skład wody, piasku, cementu, włókien, czy plastyfikatorów pozwala na osiąganie bardzo gładkiej powierzchni jeszcze przed etapem zacierania betonu. To między innymi dlatego wylewki tego typu wykorzystuje się, jako powierzchnia finalna, przeznaczona pod ułożenie na niej płytek, paneli, czy parkietów. Szybkość pracy oraz wysoką jakość wylewki między innymi pod posadzkę nie gwarantuje sama maszyna, ale wykwalifikowana kadra pracowników budowlanych. Takich zatrudnia szeroko wyspecjalizowana firma Borówka, która przy pracach wylewkowych zawsze wykorzystuje nowoczesne sprzęty pomiarowe takie jak dalmierze marki Bosch. Podmiot ten oferuje również wykonywanie dociepleń, montaż przydomowych oczyszczalni ścieków, czy też podwieszanie sufitów.

Zalety wylewek z mixokreta

Do najważniejszych zalet wylewek z mixokreta zalicza się możliwość stosowania ich zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz w miejscach narażonych na różne obciążenia. Dane przestrzenie mogą być mokre albo suche, parametry te nie stawiają bowiem większego wyzwania dla wylewek mixokretem. Warto wiedzieć również, że są one stosowane także, jako podkłady ze spadkiem. Istotną techniczną zaletą tego typu metod budowlanych jest również brak pylenia. Dzięki temu środowisko pracy jest bardzo komfortowe dla pracowników. Popularność wylewek betonowych z mixokreta wiąże się jednak głównie z korzyściami finansowymi. Pompownie wymieszanego materiału i jego łatwe, równomierne rozprowadzanie – następnie należy wykorzystać odpowiednie urządzenia do zacierania betonu – pozwalają na duże czasowe oszczędności. To one wpływają na zmniejszenie wymaganego wkładu finansowego związanego z wylewkami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz