Materiał Partnera

Wykorzystanie wytworów z kamienia wokół domu

Wykorzystanie wytworów z kamienia wokół domu

Kamień to niezwykle trwały materiał, który wytrzyma długie lata użytkowania, nie tracąc nic ze swoich walorów estetycznych. Każdemu domostwu doda jednocześnie elegancji bez konieczności przeprowadzenia wielu dodatkowych zabiegów – sam w sobie stanowi przepiękną dekorację. Zastanówmy się, w jakich elementach możemy zastosować kamień i jaki da to efekt.

Wejście pełne szyku

Niewątpliwa manifestacją naszego dobrego smaku będą schody z kamienia prowadzące do drzwi frontowych naszego domu. Już dzięki nim zrobimy pozytywne wrażenie na odwiedzających nas gościach. Surowa elegancja marmuru czy granitu z pewnością będą stanowić doskonałe uzupełnienie każdego budynku – schody kamienne sprawdzą się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w budynku o innym charakterze.

Wykonaniem takich schodów wysokiej jakości zajmie się firma Ant-Mar.

Stylowa prawa okien

Elementy kamienne stworzą świetne parapety. Podobnie jak schody, nadadzą elegancji oraz prestiżu. Parapety zewnętrzne dopasowane do kamiennych schodów z tego samego materiału i z takim samym wzorem, pozwolą stworzyć wrażenie zorganizowanej całości pod względem dekoracyjnym.

Również parapety wewnętrzne wykonane z kamienia będą stanowić stylową dekorację pomieszczeń. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest łatwość w utrzymaniu czystości marmurowych parapetów oraz ich wytrzymałość.

Blaty z połyskiem

Kto z nas nie marzy o kuchni z szafkami pokrytymi blatami kamiennymi, a w szczególności marmurowymi. Tu również sprawdzają się właściwości kamienia – wytrzymałość, odporność na zużycie.

Jednak kamień nie musi być stosowany wyłącznie na szafkach. Równie efektowne będzie wykorzystanie go na stołach, zarówno tych w kuchni i jadalni, jak i na werandzie. Wielość wzorów i bogata gama kolorystyczna dostępnych materiałów sprawiają, że można bez problemu znaleźć coś pasującego do każdego wnętrza. Kamienne blaty, tak jak było to już wspomniane wcześniej, to gwarancja wytrzymałości – stół taki będzie nam służył przez lata i może stać się cenną rodzinną pamiątką.

Elementy dekoracyjne

Kamień może być z powodzeniem wykorzystany do stworzenia niepowtarzalnej obudowy kominka. W ten sposób płonący ogień złagodzi surowość i zimno kamienia. Innym rozwiązaniem może być wykonanie elewacji lub ogrodzenia z kamienia domu, czy każdego innego budynku. Błyszczący marmur oraz granit będą pięknie prezentować się w słońcu.

Zawsze też możemy zdecydować się na obiekty o charakterze wyłącznie dekoracyjnym. Kamienne pomniki, rzeźby i fontanny to niezaprzeczalnie elegancki dodatek każdego ogrodu.

Opracowanie:
Kalej, Szkolna 5a
tel. 601 315 021
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz