Materiał Partnera

Wykorzystanie stołów podnośnych w zakładach przemysłowych

Wykorzystanie stołów podnośnych w zakładach przemysłowych

Zakłady przemysłowe dysponują bardzo ciężkimi ładunkami. Zapakowywanie, rozładowywanie, transportowanie, przekładanie w niezliczonych ilościach – żaden człowiek nie jest w stanie poradzić sobie z takimi ładunkami. Stąd bezsprzecznie konieczne jest użycie pomocy w postaci stołów lub platform podnośnych. Czym się one charakteryzują. Jakie są ich rodzaje?

Charakterystyka stołów podnośnych

Ciężkie ładunki, nawet kilkutonowe wymagają użycia odpowiednich środków podnoszących. W ich roli świetnie się sprawdzą stoły i platformy podnośne. Ich ogromną zaletą jest możliwość regulacji wysokości, co wpływa na komfortowe ustawienie ładunku przy pracy. Proces podnoszenia i opadania jest bardzo prosty. Stoły podnośne pomagają w różnorodnych pracach warsztatowych. Jeżeli chodzi o stoły podnośne wyróżniamy je w wersji mobilnej i statecznej. Wersje przejezdne mogą unieść od 150 nawet do 1000 kilogramów, wersje stacjonarne nawet do 4000 kg. Stoły podnośne stacjonarne posiadają napęd pneumatyczny, a stoły mobilne, napęd hydrauliczny. Wysokość stołów z napędem hydraulicznym jest regulowana bez stopni. Stoły podnośnikowe są konieczne przy tak ciężkich ładunkach, aby chronić plecy i stopy pracowników (by żaden ładunek nie spadł im na nogi). Profesjonalne firmy typu Easy Link Polska doradzają jaki stół podnośnikowy wybrać w zależności od ciężaru i rodzaju ładunków, sposobów ich transportowania, ilości przedmiotów do przenoszenia. Na podstawie konkretnych informacji, specjaliści doradzą odpowiedni stół podnośnikowy.

Klasyfikacja stołów podnośnikowych

Wyróżniamy kilka rodzajów stołów podnośnikowych, w zależności od ich przeznaczenia:

  • kompaktowe stoły podnośne, które są większe od płaskich stołów podnośnych, gdyż pod nimi znajduje się napęd hydrauliczny,
  • stoły płaskie, są niższe i ładowane za pomocą wózka widłowego,
  • podnośne i mobilne wózki platformowe,
  • przechylane stoły podnośne, potrzebne w przypadku usuwania przedmiotów z wysokich pojemników,
  • stoły podnośne nożycowe – dzięki nożycom można osiągać duże wysokości.

Stoły podnośne podnosimy za pomocą przycisku, dźwigni lub pedałów. Jeżeli decydujemy się na zakup stołu podnośnego dobrze zastanówmy się, czego potrzebujemy – jaki ciężar chcemy podnosić i na jaką wysokość czy przedmioty mają być podnoszone czy transportowane. Te wszystkie szczegóły wpływają na wybór odpowiedniego sprzętu.

Opracowanie:
Piaseczno, Nefrytowa 12
tel. 22 750 73 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz