Materiał Partnera

Wykorzystanie odlewanych elementów z metali kolorowych z Odlewni Metali Nieżelaznych

Wykorzystanie odlewanych elementów z metali kolorowych z Odlewni Metali Nieżelaznych

Metale nieżelazne znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu, jak również w rzemiośle oraz w zastosowaniach amatorskich. Dużą zaletą metali wykorzystywanych w Odlewni Metali Nieżelaznych jest ich odporność na korozję, duża plastyczność, dobra skrawalność, a także estetyczny wygląd wykonanych z nich elementów. Ponieważ czyste metale nieżelazne mają ograniczone zastosowanie, częściej wykorzystywane są ich stopy techniczne.

Dlaczego warto zlecić wykonanie elementów odlewniczych?

Najczęściej wykorzystywanymi metalami nieżelaznymi są miedź i aluminium, głównie w postaci stopów, nieco rzadziej magnez, cynk, cyna i ołów. Metale kolorowe i ich stopy dzielą się na takie, które łatwiej poddawać obróbce plastycznej, oraz metale odlewnicze, stosowane w firmie Andrzej Gocławski Odlewnia Metali Nieżelaznych jako surowiec do produkcji elementów maszyn i urządzeń, odlewów artystycznych, ozdobnych, czy tablic pamiątkowych.

Przedmioty wykonane metodą odlewniczą z metali kolorowych i ich stopów znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej, lotniczej, czy elektronicznej.

Szerokie wykorzystanie stopów odlewniczych

Przedsiębiorstwo Odlewnia Metali Nieżelaznych ma swoją siedzibę w Warszawie i funkcjonuje na rynku od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Dzięki dużemu doświadczeniu w wykonawstwie odlewów metalowych firma podejmuje się bardzo różnych zleceń, zarówno seryjnych, jak i jednostkowych oraz nietypowych. Odlewy wykonywane są w formach piaskowych i kokilkowych, które projektowane i wykonywane są na miejscu z mas syntetycznych i naturalnych. Gotowe odlewy poddawane są obróbce mechanicznej poprzez piaskowanie, szlifowanie i polerowanie, które usuwają pozostałości oraz pozwalają na uzyskanie ostatecznego wyglądu odlewu.

Opracowanie:
Warszawa, gen. Chłopickiego 65c
tel. 601 992 234
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz