Materiał Partnera

Wykorzystanie konstrukcji stalowych przy stawianiu budynków inwentarskich

Wykorzystanie konstrukcji stalowych przy stawianiu budynków inwentarskich

Stworzenie budynku inwentarskiego spełniającego wszystkie wymogi prawne jest nie lada wyzwaniem. Powinien być nie tylko bezpieczny dla zwierząt, ale również umożliwiać zastosowanie nowoczesnej technologii chowu. Pojawienie się na rynku stalowych konstrukcji, przyśpieszyło budowanie obór, chlewów i kurników Czym są konstrukcje stalowe i dlaczego stały się tak popularne w budownictwie inwentarskim?

Budownictwo inwentarskie – o czym należy pamiętać?

To właśnie od warunków chowu zależy opłacalność produkcji zwierzęcej. W budownictwie inwentarskim najważniejsze jest, aby budynki umożliwiały zachowanie odpowiedniego mikroklimatu: temperatury, wilgotności i czystości powietrza. Ponadto, pomieszczenia przeznaczone dla zwierząt muszą umożliwiać swobodne zadawanie paszy i wywożenie nieczystości.

Czym są konstrukcje stalowe?

Są one stalowymi elementami nośnymi, które przekazują obciążenie całego budynku bezpośrednio na fundamenty. Stalowe konstrukcje wykorzystuje się nie tylko w przypadku budynków inwentarskich, często wykonane są z nich różnego rodzaju budynki o dużej rozpiętości poprzecznej, a także do wznoszenia konstrukcji dachów w przypadku budownictwa klasycznego.

Zalety konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe mają przede wszystkim jednorodną strukturę, dzięki czemu ich właściwości mechaniczne nie ulegają zmianie. Umożliwiają one również bardzo dokładne pomiary i docięcie każdego elementu. Mimo wysokiej trwałości, elementy szkieletu można bez problemu transportować nawet na długie odległości. Zarówno montaż, jak i rozbiórka stalowych konstrukcji są szybkie i mogą odbywać się niezależnie od pory roku. Można je bez problemu przerabiać i unowocześniać, a części porozbiorowe wykorzystywać ponownie. Stosując stal ocynkowaną, budynek staje się niemal całkowicie odporny na korozję powodowaną przez warunki środowiskowe, panujące w kurniku, chlewni lub oborze.

Ceny poszczególnych budynków inwentarskich

Nie ma jednego, uniwersalnego cennika, który określałby koszty wznoszenia budynków inwentarskich przy pomocy konstrukcji stalowych. Kwota jest uzależniona od rodzaju budynku, jego wysokości, wielkości itp. Zwykle cena za jeden kilogram samego materiału wynosi ok. 4-6zł, droższe będą konstrukcje przeciwpożarowe. Dobrej jakości, niedrogie konstrukcje można zakupić z firmy ROLEX, która oferuje również ich montaż. Firma ma wieloletnie doświadczenie w stawianiu hali i budynków inwentarskich zgodnie z wszystkimi przepisami i wymogami prawnymi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz