Artykuł sponsorowany

Wykopy pod budowę nieruchomości – na co warto zwrócić uwagę? Marecki Transport Ciężarowy

Wykopy pod budowę nieruchomości – na co warto zwrócić uwagę? Marecki Transport Ciężarowy

Czy wiesz, że od solidności i dokładności wykonania prac ziemnych zależy trwałość budynku? Mimo, że wielu osobom wydaje się, że wykopy pod fundament domu nie są skomplikowanym zadaniem, nierzadko zdarzają się w tej kwestii liczne niedociągnięcia, które mają skutki na dalszych etapach budowy. Przeczytaj, na co warto zwrócić szczególną uwagę, by ich uniknąć.

Wykopy ręczne czy koparką – którą metodę wybrać?

Pierwsze pytanie, które najczęściej nasuwa się osobom, planującym budowę nieruchomości, dotyczy sposobu wykonywania wykopów. Istnieją dwie opcje: wykopy ręczne lub za pomocą koparki. Niemniej jednak, ta pierwsza z nich obecnie jest coraz mniej popularna, bowiem nie tylko wymaga wynajęcia do pracy kilku osób, ale także jest bardzo czasochłonna i pracochłonna. Zdecydowaną przewagę w tej kwestii uzyskał więc drugi sposób. Warto zaznaczyć, że nie trzeba posiadać własnego sprzętu ciężkiego. Na rynku funkcjonuje bowiem wiele przedsiębiorstw – np. Marecki Transport Ciężarowy – które oferują tego typu usługi. Firma wyróżnia się satysfakcjonującymi cenami, które są adekwatne do jakości wykonywanych prac.

Prace ziemne - poziom wód gruntowych ma znaczenie

Jednym z ważniejszych aspektów, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest poziom wód gruntowych. Niestety, często zdarza się również tak, że poziom wody – w zależności od uwarunkowań, panujących na danym terenie – może obniżać się i podnosić. W przypadku, pojawienia się na dnie wody, podczas wykopów pod fundamenty, należy odpowiednio zareagować. Według ekspertów z branży budowlanej, najlepszym rozwiązaniem jest wówczas przerwanie prac i pozostawienie wykopu płytszego o około 10-20 centymetrów. Warto zaznaczyć, że podjęcie takiej decyzji jest dopuszczalne bez konieczności zgłaszania tego faktu – wystarczy odnotować to w dzienniku budowy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz sposobu wykonywania wykopów pod fundamenty i poziomu wód gruntowych, istotnych jest jeszcze kilka innych aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Są to przede wszystkim:

  • wcześniejsze badanie warunków gruntu i wody -  dzięki temu prace będą przebiegały sprawniej,

  • głębokość wykopów – powinny być dokładnie takie, jak w projekcie budowy. Warto również sprawdzić kąty. Jeśli będą w tych kwestiach niedociągnięcia, sama nieruchomość może być mało stabilna. Dodatkowo – zbyt płytkie – zazwyczaj oznaczają problemy z pęknięciami.

  • odpowiednie zabezpieczenie wykopów – ważną kwestią jest również zapewnienie bezpieczeństwa innym osobom, przebywającym w okolicy budowy oraz zabezpieczenie prac.

Oferta firmy Marecki Transport Ciężarowy

Firma Marecki Transport Ciężarowy oferuje kompleksowe usługi związane z pracami ziemnymi, wyburzeniami i karczowaniem. Świadczy usługi maszynami budowlanymi oraz transport materiałów sypkich i budowlanych na terenie całego kraju. Oferuje transport piasku, ziemi ogrodowej i innych materiałów sypkich. Posiada specjalistyczny sprzęt, tak jak koparka, koparko-ładowarka. Świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz większych i mniejszych firm. Wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, otwartością na potrzeby klienta, profesjonalizmem i szybkością wykonywania zleconych zadań.

Opracowanie:
Tarnowo Podgórne, Nowa 42
tel. 501 735 814
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz