Materiał Partnera

Wykonanie i zastosowanie siatek technicznych

Wykonanie i zastosowanie siatek technicznych

Siatki techniczne wykorzystywane są przede wszystkim w rolnictwie, w przemyśle oraz w budownictwie, jako sita, przesiewacze lub filtry, ale także jako zabezpieczenia, osłony, a nawet jako zbrojenie. Są to sita, których nici wątku i osnowy wykonane są z drutów metalowych o przekroju okrągłym i średnicy uzależnionej od docelowego przeznaczenia produkowanego sita. Filtry metalowe cechuje wytrzymałość i odporność, są także wyjątkowo lekkie.

Charakterystyka materiałowa sieci technicznych z metalu

Przeplot wątku i osnowy w sitach technicznych uzależniony jest, tak samo jak średnica nici od rodzaju i przeznaczenia siła. Metalowe siatki mają zwykle bardzo drobną lecz zarazem szczególnie mocną konstrukcję. Nici siatki stanowią druty stalowe powleczone ochronną warstwą cynku, który chroni je przed rdzewieniem i brudem. Techniczne siatki metalowe produkowane przez Rozamet mogą służyć przez wiele lat i nawet pod wpływem szkodliwych czynników zachowają swoją jakość i trwałość. W przypadku sit przesiewowych wykonanych splotem płóciennym prostym, druty wątku i osnowy mają jednakowe wymiary i przeplatają się między sobą naprzemiennie. Jest to rodzaj splotu, zapewniający największą trwałość sit tkanych. Siatka ma regularne kwadratowe oczka o powtarzalnych wymiarach, dzięki czemu przesiewa i oczyszcza materiał z dużą precyzją i dokładnością. Łatwo je też utrzymać w czystości, a dzięki powłoce cynkowej nie rdzewieją, ani nie przecierają się. Siatki metalowe tkane splotem płóciennym są elastyczne i giętkie, można je zatem dowolnie kształtować, a zależności od potrzeb.

Zastosowanie siatek tkanych

Tkane siatki techniczne wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu w celu oddzielania różnych frakcji materiałów sypkich. Najczęstsze zastosowanie sit od producenta siatek tkanych ma miejsce w:

  • produkcji zbóż i w młynach, gdzie stanowią elementy przesiewaczy, młockarni, czy sortowni, a często nawet kombajnów;
  • w budownictwie do oddzielania frakcji ziarnowych materiałów takich jak żużel, żwir, grysik czy piasek;
  • do budowy zabezpieczeń i zasłon na maszyny, które są zarazem solidne i wytrzymałe, lecz nie ograniczają widoczności;
do budowy osłon w systemach wentylacyjnych lub sanitarnych.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz