Materiał Partnera

Wykładzina heterogeniczna – idealna do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu

Wykładzina heterogeniczna – idealna do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu

Wykładziny przeżywają swój renesans. Są elementem wykończeniowym w wielu domach, firmach i przestrzeniach publicznych. Są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Coraz większą popularnością cieszą się aktualnie wykładziny heterogeniczne. Sprawdź, jak są wykonane i co wyróżnia je na rynku. Dowiedz się także, gdzie znajdziesz duży wybór wysokiej jakości wykładzin heterogenicznych.

Czym są wykładziny homo- i heterogeniczne?

Wykładziny podzielić można na wiele rodzajów nie tylko ze względu na ich kolorystykę oraz wzornictwo, ale również materiał i sposób wykonania. Najważniejszy podział dotyczy ilości warstw. Często spotykane wykładziny homogeniczne to jednowarstwowe wykładziny winylowe, które przyklejane są do podłoża, a następnie spawane.

Heterogeniczne wykładziny składają się z kilku warstw, dzięki czemu wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Są one znacznie odporniejsze na uszkodzenia i ścieranie niż wykładziny jednowarstwowe, dlatego polecane są przede wszystkim w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Dlaczego warto wybrać wykładzinę heterogeniczną?

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości wykładziny, która nada wnętrzu eleganckiego wyglądu, a przy tym zachowa piękny wygląd przez wiele lat, wykładziny heterogeniczne są najlepszym rozwiązaniem. Świetnie spełniają swoje zadanie zarówno w szkołach, szpitalach, gabinetach i innych często użytkowanych przestrzeniach, jak i jako element wykończeniowy na prywatnych posesjach.

Każda wykładzina heterogeniczna składa się z co najmniej trzech warstw:

  • ścieralnej, przezroczystej warstwy czystego PCV;
  • warstwy drukowanej;
  • spodu zbudowanego z PCV przemysłowego lub pianki poliuretanowej.

Mają one najwyższą klasę ścieralności, są odporne na zarysowania oraz wgniecenia i nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Łatwo się je czyści, a szeroki wybór kolorystyki i wzornictwa pozwala klientom stworzyć za ich pomocą wyjątkową aranżacją przestrzeni.

Gdzie znaleźć dobrej jakości wykładziny wielowarstwowe?

Wykładziny heterogeniczne dostępne ssą w różnych kolorach oraz wzorach. Z powodzeniem imitują marmur, drewno oraz wiele innych szlachetnych materiałów, będąc przy tym rozwiązaniem ekonomiczniejszym, bardziej wytrzymałym i łatwiejszym w eksploatacji. Dostępne są one zarówno w rolkach, jak i w postaci płytek, co umożliwia stosowanie ich w obiektach komercyjnych, a także wnętrzach mieszkalnych.

W ofercie firmy Marand zajmującej się sprzedażą wykładzin, paneli podłogowych oraz środków do czyszczenia i ochrony pokryć podłogowych, znajdziesz nie tylko szeroki asortyment wykładzin heterogenicznych najlepszych producentów, ale również wykładziny do zadań specjalnych. Należą do nich na przykład wykładziny o zwiększonej odporności na wgniecenia, będące dodatkową izolacją akustyczną pomieszczenia.

Opracowanie:
Michałowice, Słoneczna 13A
tel. 608 583 739
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz