Materiał Partnera

Wykańczanie ścian w mieszkaniu za pomocą tynku gipsowego. Co na ten temat podpowiadają fachowcy z firmy remontowo-wykończeniowej Łukasza Bilskiego?

Wykańczanie ścian w mieszkaniu za pomocą tynku gipsowego. Co na ten temat podpowiadają fachowcy z firmy remontowo-wykończeniowej Łukasza Bilskiego?

Jaki rodzaj tynku wybrać do wykończenia ścian w mieszkaniu? Na rynku materiałów budowlanych znajduje się obecnie wiele ciekawych rozwiązań, co paradoksalnie nie ułatwia podjęcia szybkiej i optymalnej decyzji. Poszczególne produkty różnią się od siebie przede wszystkim właściwościami i ceną. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż bardzo dużą popularnością ze strony klientów cieszą się dobrze znane tynki gipsowe. Co zatem warto wiedzieć o ich zaletach oraz wadach?

Co przemawia za wykorzystaniem tynków gipsowych?

Z pewnością należy zacząć od tego, że wykorzystanie tynku gipsowego do wykończenia ścian wewnętrznych umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej, a co za tym idzie – bardzo estetycznej powierzchni. Dzięki swoim właściwościom tynki tego typu są w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci z pomieszczeń, a następnie oddać ją, gdy powietrze zrobi się suche. Schemat ten tworzy niezwykle korzystny mikroklimat we wnętrzach.

Jak słusznie zauważają doświadczeni specjaliści z firmy remontowo-wykończeniowej prowadzonej przez Łukasza Bilskiego – za kolejny atut tynku gipsowego można uznać fakt, że jest to zaprawa jednowarstwowa. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, iż realizacja prac w domu lub w mieszkaniu będzie przebiegała sprawnie. Co równie istotne – tynki gipsowe schną znacznie szybciej od swoich cementowo-wapiennych odpowiedników, a do ich malowania można przystąpić już po około 2 tygodniach.

Jakie są niedoskonałości tynków gipsowych?

Klienci zainteresowani zakupem i położeniem tynku gipsowego powinni zdawać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że zaprawa tego typu nie powinna być wykorzystywana w pomieszczeniach, w których panuje stale lub okresowo podniesiona wilgotność. Mowa tutaj m.in. o łazienkach oraz pralniach. Chodzi oczywiście o to, że długotrwały wpływ unoszącej się w powietrzu pary wodnej ma prawo przyczynić się do uszkodzenia warstwy tynku. Planując wykończenie mieszkania przy zastosowaniu tynku gipsowego, trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że zaprawa ta jest mniej odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne niż jej cementowo-wapienny odpowiednik.

Tynk jest także dość podatny na błędy popełniane podczas montażu, dlatego też jego położenie warto powierzyć najlepszym specjalistom. Z pewnością zaliczają się do nich fachowcy z firmy remontowo-wykończeniowej prowadzonej przez Łukasza Bilskiego, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności indywidualnego podejścia do każdego zlecenia od lat zapewniają inwestorom kompleksowy wymiar obsługi. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na atrakcyjne ceny oraz profesjonalne doradztwo. 

Opracowanie:
Gubin, Matejki 2
tel. 797 160 900
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz