Materiał Partnera

Wyjazd w góry z dzieckiem. O czym warto pamiętać?

Wyjazd w góry z dzieckiem. O czym warto pamiętać?
Szykując się do wyjazdu w góry z dzieckiem musimy dobrze zaplanować nie tylko, w które góry jedziemy, ale także jakie będą atrakcje, gdzie zlokalizujemy naszą bazę wypadową i jak zorganizujemy czas dzieciom. To ważne, bo znudzone maluchy mogą swoim marudzeniem zepsuć nam nawet wypoczynek wśród najpiękniejszych krajobrazów. Jak zatem przygotować się do wyjazdu w góry z dzieckiem?

Znajdź dobrą bazę

Szykując wyjazd w góry z dziećmi powinnaś szczególnie starannie wybrać miejsce noclegów. Pamiętaj, że z dzieciom nie wystarczy łóżko do spania, warto jeszcze, aby w ośrodku znalazł się plac zabaw oraz inne atrakcje. Dzieci podczas wyjazdów nie mają dostępu do swoich ukochanych zabawek, więc musisz znaleźć ośrodek, w którym nie będą się nudzić.

Na wyjazd w góry z dziećmi polecane są ośrodki wczasowe z placem zabaw, boiskami do gier, a jeśli to możliwe to ze specjalnymi pokojami gier, gdzie dzieci mogą się bawić w niepogodę.

Po drugie, sprawdź czy w bazie noclegowej nie będzie kłopotu z posiłkami. Jeśli nie chcesz sama gotować, wybierz ofertę z pełnym wyżywieniem. A jeśli wolisz zaoszczędzić, szukaj pokojów typu studio, w których będziesz mieć dostęp do własnej kuchni.

Wybierz atrakcje

Kolejny ważny punkt planu to atrakcje. Dzieci uwielbiają poznawać nowe miejsca, ale szybko się nudzą. Dlatego, musisz zaplanować im różne atrakcje. Pamiętaj, że nie chodzi tu o zwiedzanie muzeów i zabytków, taką zabawę bardziej docenią starsze dzieci. Maluchy zdecydowanie wolą aquaparki, wyciągi narciarskie, tory gokartowe, kino 7 D i wszystko co wiąże się z przygodą.

Dobre przygotowanie atrakcji ma tę zaletę, że podczas gdy maluchy szaleją, Ty masz czas dla siebie i męża, a przecież to jest bezcenna nagroda dla każdego rodzica.

Przygotuj odpowiednie trasy

Czasem wyjazdy w góry z dziećmi kończą się kłótniami i buntem maluchów. Częstą przyczyną kłótni jest niedopasowanie tras i atrakcji do wieku maluchów. Pamiętajmy że dla 8-9 latka 7-godzinna trasa nawet z niewielkimi wzniesieniami będzie jak kara. Wybierając trasy górskie szukaj takich, które mają po drodze schroniska, a cała wyprawa nie potrwa więcej niż maksymalnie 4-5 godzin. Inaczej marudzenie zmęczonych dzieci masz jak w banku.

Kolejna rada jest bardzo prosta. Jeżeli Twoje dzieci nigdy wcześniej nie były w górach, na początek zabierz je na krótkie wycieczki. Popatrz jak się zachowują i dopiero później wydłużaj trasy, dzięki temu oszczędzisz sobie nerwów i nie zniechęcisz dzieci do chodzenia po górach w przyszłości.

Ostatnią radę mamy dla Ciebie od specjalistów z ośrodka wypoczynkowego Borowy Dwór, pamiętaj że dzieci muszą mieć zapewniony bezpieczny wypoczynek. Dlatego warto szukać ośrodków z zamkniętym terenem, gdzie maluchy zawsze będą pod kontrolom i nie będziesz się martwić, że wyjdą poza ośrodek bez Twojej wiedzy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz