Materiał Partnera

Wyjazd integracyjny – czy warto poznać się bliżej?

Wyjazd integracyjny – czy warto poznać się bliżej?

Wspólny wyjazd może być dla pracowników firmy okazją do zacieśnienia więzi i poznania się z innej strony. Zmiana otoczenia może być bardzo odświeżająca dla każdego zespołu. Żeby jednak integracja przyniosła wiele korzyści, trzeba uniknąć kilku pułapek.

Warto się integrować

Odpowiednio zaplanowany i przemyślany wyjazd integracyjny może przynieść wiele korzyści. Podstawowym celem imprez tego typu jest zbudowanie silnego zespołu. Poza codziennym miejscem pracy można poznać się z innej strony, swobodnie porozmawiać i zacieśnić więzi z kolegami z biura. Pogłębianiu relacji sprzyjają wspólne warsztaty lub gry zespołowe, pozwalające na zbudowanie wzajemnego zaufania. To też okazja do rozwiązanie dawnych sporów – poza murami firmy łatwiej o szczerą rozmowę. Wyjazd pozwala też rozładować stres, a jeśli towarzyszą mu profesjonalne szkolenia, pozwala na podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników. Wspólne wypady, polegające na przyjemnym spędzaniu czasu, sprawiają, że pracownicy bardziej identyfikują się z firmą – jeśli łączą ich z nią pozytywne wspomnienia, stają się bardziej lojalni i zmotywowani do efektywnej pracy.

Wyjazdowe pomyłki

Powyższe korzyści płyną tylko z dobrze zorganizowanych imprez firmowych. W przypadku, gdy program jest niedopracowany, a organizacja wyjazdu słaba, wyjazd z kolegami z pracy może okazać się bardzo nieprzyjemnym przeżyciem. Największym wrogiem udanej integracji jest nuda. Kiedy organizator imprezy integracyjnej nie przygotuje dla pracowników firmy ciekawego programu, może dochodzić do nieprzyjemnych incydentów. Żeby wypełnić czymś czas, uczestnicy wyjazdu sięgają po alkohol, co skutkuje nieodpowiednim, nadmiernym rozluźnieniem relacji. Zbyt częste wyjazdy mogą spowodować, że kontakty zawodowe zmienią się w stosunki koleżeńskie, a to może źle wpłynąć na efektywność zespołu. Dlatego tak ważne jest, by wszystkie wyjazdy integracyjne zorganizować tak, żeby były nie tylko okazją do poznania swoich współpracowników w innym otoczeniu, ale też do poszerzenia wiedzy i zdobycia umiejętności potrzebnych w codziennej pracy.

Wszystko w jednym miejscu

Planując wyjazd warto zdecydować się na miejsce, które pozwoli zarówno na wypoczynek, jak i przyswajanie wiedzy w komfortowych warunkach. Organizacją imprez integracyjnych zajmuje się wrocławski Haston City Hotel. Oprócz wygodnych, eleganckich pokoi na uczestników wyjazdu czekają tu też sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, pozwalający na profesjonalne poprowadzenie warsztatów. Na terenie hotelu znajduje się także restauracja z pysznym jedzeniem i cukiernia. Dodatkową atrakcją – po wspólnych szkoleniach – może być zwiedzanie Wrocławia. Haston City Hotel jest zlokalizowany zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta, w bardzo malowniczej dzielnicy, przy głównej trasie wyjazdowej w kierunku Poznania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz