Materiał Partnera

Wyjątkowe wnętrza dzięki szklanym elementom

Wyjątkowe wnętrza dzięki szklanym elementom

Szkło nadal cieszy się sporą popularnością w kontekście aranżacji wnętrz i jest szeroko wykorzystywane w charakterze zdobienia poszczególnych elementów wyposażenia pomieszczeń. Wzbogacone atrakcyjną grafiką będzie świetnym wypełnieniem drzwi wewnętrznych, przesuwnych czy szaf, doskonale sprawdzi się także w nowoczesnych kuchniach. Wykonaniem tego typu materiałów musi się jednak zająć zakład szklarski – co jeszcze znajduje się w jego ofercie?

Niepowtarzalna aranżacja

Wykończenie wnętrz to proces niełatwy, który wymaga dopasowania poszczególnych komponentów w taki sposób, by stworzyć wyjątkowe pomieszczenie o indywidualnym charakterze. Dobrym pomysłem jest zaimplementowanie szklanych elementów – mogą to być np. wypełnienia drzwi. Renomowane zakłady szklarskie oferują w tym zakresie m.in. szkło z nietuzinkową grafiką. Podobne rozwiązanie stosuje się także w kuchniach – nowoczesne i funkcjonalne szkło lacobel znajdujące się bezpośrednio nad blatem kuchennym wygląda niezwykle elegancko i stylowo, łatwo się czyści i jest wytrzymałe. Zakład szklarski Ireneusza Zawadzkiego zajmuje się wykonaniem i montażem tego typu elementów szklanych, jednak bogata oferta obejmuje znacznie więcej produktów wykonanych z tego właśnie surowca. Niepowtarzalną aranżację stworzyć można nie tylko dzięki grafice znajdującej się w szkle czy jego specjalnej wersji lacobel, ale też chociażby za pomocą niebanalnych luster. Fazowanie, czyli ozdobne zeszlifowanie krawędzi szkła w celu wywołania efektu jego załamania sprawia, że tak przygotowane lustro wygląda wyjątkowo.

Funkcjonalne szkło

Szkło we wnętrzach niekoniecznie musi pełnić jedynie funkcję ozdobną. Zastosowanie jego laminowanej czy hartowanej wersji np. w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne, które ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Warto pamiętać, że szkło – jeśli jest właściwie przygotowane przez szklarza – to materiał niezwykle wytrzymały, dlatego doskonale sprawdzi się właśnie jako element mebli kuchennych. Co ciekawe, renomowane zakłady szklarskie są w stanie wykonać wiele konkretnych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak np. blaty, półki, drzwi czy nawet kompleksowe kabiny prysznicowe. Szklarz może też zrealizować na zamówienie akwarium lub terrarium, w których hoduje się gady, płazy czy ryby. Za pomocą szklanych wyrobów można więc wykonać nietuzinkową aranżację wnętrz – dotyczy to pomieszczeń o dowolnym przeznaczeniu, zarówno eksploatowanych intensywnie, tak jak kuchnia, jak i o mniejszej intensywności użytkowania, np. gabinetu czy salonu. Warto jednak pamiętać o tym, by realizacją zlecenia zajął się wykwalifikowany szklarz, który stworzy wytrzymałe i doskonale dopasowane elementy szklane.

Opracowanie:
Szczecin, Mickiewicza 84
tel. 91 487 77 31
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz