Materiał Partnera

Wyjątkowe wnętrza dzięki materiałom dekoracyjnym

Wyjątkowe wnętrza dzięki materiałom dekoracyjnym

Aranżacja wnętrz wymaga sporej wyobraźni oraz niezbędnej wiedzy. Warto w tym zakresie zdecydować się na współpracę z profesjonalistami, którzy wskażą materiały dekoracyjne doskonale sprawdzające się przy konkretnych stylach pomieszczeń. Oprócz typowych dla wykończenia wnętrz farb czy tapet specjaliści proponują także szereg innych, niezwykle interesujących rozwiązań – jakich dokładnie?

Klasyka ponad wszystko

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w zakresie wykończenia wnętrz jest pomalowanie powierzchni farbą. Dotyczy to zarówno ścian, jak i sufitów, a do wykonania tego typu prac niezbędne jest kupno odpowiedniego typu farby. Poszczególne parametry umożliwiają bowiem jej zastosowanie nie tylko we wnętrzach, ale też na powierzchni elewacji czy innych elementów architektury zewnętrznej. W przypadku farb do wnętrz warto postawić na renomowanych producentów, takich jak np. Benjamin Moore czy Farrow & Ball.

Do klasycznych metod dekorowania wnętrz zaliczają się też tapety i inne tkaniny dekoracyjne. W swojej rozbudowanej ofercie wiele tego typu materiałów dekoracyjnych przygotowała dla swoich klientów firma Mieszkanie jak marzenie, która dodatkowo zajmuje się kompleksową aranżacją wnętrz i ich wykończeniem. Pełen zakres usług pozwala na stworzenie wyjątkowych pomieszczeń, które będą spełniać oczekiwania inwestora. Warto również rozważyć wdrożenie nieco bardziej nietuzinkowych rozwiązań w postaci wyjątkowych materiałów dekoracyjnych.

Nietypowe dekoracje

Do stosunkowo rzadko spotykanych dekoracji we wnętrzach zalicza się sztukateria. Najczęściej wykonywane z gipsu elementy ozdobne montowane są na ścianach i sufitach, tworząc majestatyczne i efektowne wzory trójwymiarowe. Taka technika zdobnicza również wymaga zastosowania odpowiednich materiałów dekoracyjnych, o czym warto pamiętać. Specjaliści proponują też tynki dekoracyjne. Pozwalają one uzyskać efekt naturalnej ściany, która wizualnie przypominać będzie wyrób np. z marmuru lub innej struktury. Renomowane studia zajmujące się kompleksową aranżacją i wykończeniem wnętrz proponują też beton architektoniczny.

Beton to materiał wykorzystywany szeroko w budownictwie ze względu na swoją wytrzymałość. W wersji architektonicznej jego parametry pod tym względem nie ulegają zmianie, jednak znacząco różni się on wizualnie – jest niezwykle estetyczny, dzięki czemu na powierzchnię nie trzeba już nakładać tynku czy gładzi gipsowej. Wysokiej klasy materiały dekoracyjne pozwalają zatem na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji wnętrz. Warto zakupić je w specjalistycznych studiach, które zajmują się też projektowaniem pomieszczeń i ich wykańczaniem.

Opracowanie:
Szczecin, Gorkiego 4 lok. 1
tel. 91 461 55 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz