Materiał Partnera

Wyjątkowe nagrody dla zwycięzców

Wyjątkowe nagrody dla zwycięzców

Każdy odniesiony triumf to zawsze powód do radości. Tradycją jest właściwe uhonorowanie wygranego, poprzez wręczenie mu okolicznościowej pamiątki, która dumnie stojąc na domowej półce, będzie mu przypominać o zwycięstwie. Najczęściej są to różnej wielkości i kształtu puchary i statuetki, związane z dziedziną, w której toczył się konkurs. Jakie trofeum jest odpowiednie do danej okazji?

Puchar dla mistrza

Zwycięstwo w jakimkolwiek sporcie to wielki dzień dla triumfatora. Większości z nas moment ten kojarzy się z uroczystym wzniesieniem wielkiego pucharu. Słusznie, bowiem jest to najczęściej wybierany typ nagrodzenia zwycięzcy. Najbardziej efektowne puchary wręczane są zazwyczaj w sportach drużynowych, kiedy to cały zespół otrzymuje to specjalne wyróżnienie. Choć z wygraną nieodłącznie kojarzy się złoto, to można zauważyć również spore zainteresowanie i częsty wybór srebrnych pucharów. Stają się one jednak coraz bardziej wymyślne, a organizatorzy turniejów stawiają na indywidualność projektu. Puchar każdego typu, zgodnie z wymogami i oczekiwaniami zamawiającego, wykona firma Bil-Cup Szymon Sikora. Warto jednak pamiętać, by dobrać odpowiednie trofeum do danej okazji. Trudno bowiem będzie dziecku podnieść wielki, ważący kilkanaście kilogramów puchar. Niewątpliwym atutem takiej nagrody jest fakt, że może posiadać uniwersalny, klasyczny wygląd – wtedy jest on dopasowany do każdej dyscypliny. Można jednak modyfikować jego elementy w taki sposób, aby strona wizualna była ściśle związana z profilem organizowanych zawodów czy konkursu. Niezależnie od tego, nagrodzony pucharem zwycięzca będzie usatysfakcjonowany i z pewnością zapamięta swój wielki dzień na długie lata.

Alternatywne trofea

Jak jednak uhonorować całą drużynę sportową tak, aby żaden z jej członków nie czuł się pominięty? Jeśli zwycięzców jest wielu, warto wręczyć im okolicznościowe medale. Nie oznacza to jednak, że nie wybiera się ich w dyscyplinach indywidualnych. Najsłynniejszymi medalami  w sporcie są te wręczane na igrzyskach olimpijskich. W zależności od miejsca na podium, które zajął sportowiec, otrzymuje on złoty, srebrny lub brązowy medal. Równie ciekawe i imponujące trofea okolicznościowe to np. dyplomy bądź patery. Częstą formą nagrodzenia zwycięzcy jest nadal wyróżnienie na piśmie. Elegancki dyplom można oprawić w ramkę i zawiesić na ścianie. Patera z kolei ma wiele znaczeń, lecz w kontekście nagród sportowych jest to trofeum wizualnie zazwyczaj podobne do spłaszczonej misy. Wykonuje się na niej – tak jak w przypadku np. pucharu – indywidualny grawer. W rozmaitych plebiscytach natomiast nagrodami przeważnie są statuetki. To poręczne, dopasowane do danej dyscypliny figurki. Najbardziej rozpoznawalnym przykładem jest Nagroda Akademii Filmowej – znana potocznie jako Oscar.

Opracowanie:
Poznań, Gąsiorowskich 3
tel. 501 455 577
Oceń artykuł (2)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz