Materiał Partnera

Wygląd felg przykuwa uwagę

Wygląd felg przykuwa uwagę

Każdy miłośnik samochodów pragnie, aby jego auto prezentowało się jak najlepiej. Nie wszystkich stać na nowe samochody, które są drogie, dlatego można dbać o nie w inny sposób. Każdy detal znajdujący się w samochodzie wymaga pielęgnowania go. W innym wypadku po dłuższym czasie może być on brzydki lub może ulegać awariom. Nawet takie rzeczy jak felgi samochodowe wymagają prac, w szczególności związanych z ich wyglądem.

Jak zmienić wygląd felg?

Marzeniem każdego kierowcy jest posiadanie samochodu, które nie będzie awaryjny. Jest to raczej trudne do spełnienia, ponieważ po dłuższej eksploatacji każdemu pojazdowi może przytrafić się awaria. Jednak sprawy techniczne samochodu to nie wszystko, na co zwracają uwagę kierowcy. Ważnym aspektem jest również ich wygląd zewnętrzny. Począwszy od takich detali jak kolor lakieru, na kształcie karoserii kończąc. Samochód musi być zadbany, aby ładnie prezentował się przed innymi. Samo jego umycie może nie wystarczyć. W celu wizualnego poprawienia dokonuje się różnych zmian. Popularne jest odnawianie felg. Stare, zużyte felgi z pewnością przyciągają uwagę innych osób, jednak jest to raczej negatywne zwrócenie uwagi. Jeśli nie chcemy lub nie jesteśmy w stanie masować złego wyglądu naszych kół, warto skorzystać z zabiegu jakim jest renowacja felg. Jeśli nie chcemy zmieniać felg w samochodzie, dobrym pomysłem jest malowanie felg. Powszechnie stosowane jest malowanie proszkowe. Polega ono na nakładaniu na powierzchnię przewodzącą naelektryzowanych cząstek farby proszkowej. Utrzymuje się ona na materiale dzięki siłą elektrostatycznym. Proszkowe malowanie ma dwie formy:

  • natrysk elektrostatyczny,
  • natrysk elektrokinetyczny.

Po wykorzystaniu którejś w wyżej wymienionych metod, malowane materiały są podgrzewane do temperatury sięgającej 200°C. Skutek tego jest stopnienie proszku i polimeryzacja. Utworzony lakier odporny jest na uszkodzenia chemiczne, atmosferyczne, jak i nie ulega korozji. Poza wymienionymi zaletami, lakierowanie proszkowe daje inne korzyści, np. korzystnie wpływa na środowisko, ze względu na nieużywanie rozpuszczalników i rozcieńczalników.

Inny sposób dbania o felgi

Poza zmianą koloru felg można wykonać inne działania, które pozwolą odrestaurować wygląd felg w samochodzie. Do działań polepszających wygląd naszego samochodu zalicza się szkiełkowanie. Jest to całkowicie bezpieczna forma wizualnego poprawienia wyglądu felg w aucie. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty w tej dziedzinie z firmy Felgix Konrad Dymitrasz, szkiełkowanie polega na ścieraniu wierzchniej części felgi za pomocą szklanych kulek o określonym rozmiarze. Proces odbywa się przy użyciu ciśnienia i jest całkowicie bezpieczny. Usuwa również brzydki wygląd także w trudno dostępnych miejscach. Po takiej obróbce felgi odzyskają wygląd fabryczny i zapewni im jedwabisty satynowy półpołysk. Szkiełkowanie daje lepszy efekt niż inne metody (szczotkowanie, chemiczne mycie, szlifowanie). Po takim zabiegu nasze felgi będą wyglądać jak nowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz