Materiał Partnera

Wydarzenia organizowane przez Ośrodek Kultury w Świeciu

Wydarzenia organizowane przez Ośrodek Kultury w Świeciu

Wszelkiego rodzaju działania kulturowe i społeczne są niezbędnym elementem funkcjonowania każdej miejscowości. Dzięki nim lokalna społeczność w różnym wieku może odbywać ciekawe zajęcia i uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu kultywuje tradycję regionu i jednocześnie pozostaje otwarty na nowe pomysły, co pozwala zapewnić mieszkańcom doskonałą rozrywkę, ale też rozwój i nie tylko.

Wydarzenia artystyczne

Jedną z głównych atrakcji organizowanych przez renomowane ośrodki kultury są wydarzenia związane ze sztuką. Nie inaczej jest w Świeciu – to malownicze miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim słynie m.in. z Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych, międzynarodowego festiwalu „Blues na Świecie”, Festiwalu Mocnych Brzmień przy Zamku w Świeciu, czy też jednego z najstarszych polskich festiwali muzycznych – Maratonu Piosenki Osobistej. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zapewnia mieszkańcom rozrywkę także na innych wydarzeniach tego typu, np. podczas Maratonu Piosenki Osobistej czy Festiwalu Mocnych Brzmień. Różnorodność repertuaru pozwala na jego dostosowanie do konkretnych społeczności czy miłośników danego typu muzyki bądź konkretnego artysty.

Wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Świeckiej OKSiR w Świeciu organizuje jesienią trzydniowy Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”, który przyciąga miłośników małych i dużych wojaży. Jakie jeszcze wydarzenia organizuje Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu?

Kompleksowe działania kulturowe i społeczne

Oprócz typowych dla Świecia festiwali czy innych wydarzeń kulturowych lokalny Ośrodek Kultury zajmuje się także organizacją warsztatów. Pracownia taneczna, otwarta strefa twórcza, pracownia rozwoju, centrum działań plastycznych, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej czy pracownia muzyki, teatru i kultury słowa pomagają w doskonaleniu pasji i samorozwoju zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu przygotowuje dla swoich mieszkańców koncerty, wieczorki autorskie, seanse w kinie Wrzos czy różnego rodzaju imprezy plenerowe.

Dzięki nim lokalna społeczność ma zapewnioną możliwość doskonałej rozrywki i odprężenia w czasie wolnym. Spędzanie go z najbliższymi na świetnie zorganizowanym, ciekawym wydarzeniu kulturowym to rozwiązanie gwarantujące dobrą zabawę. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu prowadzi także zajęcia przeznaczone dla seniorów. Kompleksowe działania kulturowe i społeczne realizowane przez tę placówkę pomagają nie tylko w osiąganiu założonych celów, ale też doskonaleniu swoich umiejętności czy poznawaniu nowych osób. Większość działań Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu realizuje we własnych obiektach i pomieszczeniach: w prowadzonej przez OKSiR klubokawiarni Kultura, zamku krzyżackim, sali widowiskowo-kinowej, Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej, która służy także jako sala taneczna, amfiteatrze, Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej, sali konferencyjnej oraz sali edukacyjnej „Wyspa Skarbów”. Przy niektórych działaniach korzysta również z innych miejsc, takich jak stadion miejski KS „Wda”, pomieszczenia miejskiej hali widowiskowo-sportowej, tereny parku miejskiego położonego przy ul. Sienkiewicza czy rynku Starego Miasta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz