Artykuł sponsorowany

Wyciszanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych

Wyciszanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych

Wiele projektów modernizacyjnych przestrzeni mieszkalnych, czy biurowych dotyczy tak zwanego wyciszania pomieszczeń. Dzisiaj na rynku dostępne są materiały i techniki wykonawstwa izolacji akustycznej, które pozwalają na tworzenie cienkich konstrukcji, które będą przy tym bardzo wydajne. Coraz częściej odchodzi się zatem od wykorzystania styropianu, wełny mineralnej, czy też paneli z pianek.

Projekt – pomiary hałasu w budynku

Dźwięki rozchodzą się w każdy budynku w inny sposób i o róznym natężeniu. Olbrzymie znaczenie ma bowiem jego powierzchnia, wysokość sufitu, czy nawet przebieg instalacji wentylacyjnych. Hałas roznosi się bowiem droga powietrzną oraz drogą materiałową, a dźwięki potrafią odbijać się od obiektów znajdując ujście w swojej transmisji różnymi drogami bocznymi. Przy działaniach wyciszania pomieszczeń bardzo ważne jest zatem przeprowadzanie odpowiednich pomiarów. Pozwolą one na dobranie odpowiednich materiałów wygłuszających, które nie tylko zapewnią zwiększona izolację akustyczną dźwięków z innych pomieszczeń, jak i z zewnątrz budynku. Warto przy tym wiedzieć, że z usług wyciszania pomieszczeń, korzystają dzisiaj różne podmioty. Klienci indywidualni przystosowujący wnętrza mieszkań w blokach i kamienicach, czy domach, a także klienci biznesowi oraz publiczni, którzy wiedzą, jak ważne jest uzyskanie dźwiękoszczelności w laboratoriach, szpitalach, urzędach, biurach korporacyjnych, czy też w szkołach.

Wygłuszanie ścian, podłóg i sufitu

Proces wygłuszania pomieszczeń związany jest nie tylko z odpowiednim przygotowaniem ścian, ale także sufitów, czy podłóg – jest to szczególnie ważne przy budynkach wielokondygnacyjnych, np. blokach. Podłoże w nowoczesnych systemach dźwiękoszczelnych, wykładane są wielowarstwową konstrukcją wykończoną korkiem, która ma grubość około 4 centymetrów. Sufity wygłuszane są poprzez zastosowanie specjalnej konstrukcji podwieszanej na taśmach, która wykończona jest płytą gipsowo kartonową. Ściany zaś zabezpieczane są następującymi warstwami: płytą twardą, płytą miękką, warstwą elastyczną, warstwą antywibracyjną, a także podobnie jest przy sufitach płytą gipsowo kartonową. Warto przy tym wiedzieć, że po ułożeniu odpowiednich warstw na podłodze, suficie, czy ścianach, można ja dowolnie wykańczać, aranżując w wybranym przez siebie stylu wnętrzarskim. Jeśli szukasz zatem innowacyjnego systemu wyciszania pomieszczeń, które uniknie wykorzystania styropianu i płyt piankowych o dużej grubości, zgłoś się do firmy Neoprim, która prowadzona jest przez Ireneusza Mądrzyckiego w Kielcach. Tego typu podmioty będą w stanie zaproponować ściany ekonomiczne o grubości 5 centymetrów i wadze 20 kg/1 m2; ściany pośrednie o grubości 7 centymetrów i wadze 30 kg/1 m2; oraz ściany max o grubości 9 cm i wadze 45 kg/1 m2. Ostatni z systemów sprawnie neutralizuje dźwięki muzyki, co można wykorzystać w swoim własnym studiu nagrań. Cienka – 9 centymetrowa – ściana to efekt wykorzystania m.in. wysokiej jakości maty akustycznej i potrójnej maty z gymokorka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz