Materiał Partnera

Wycieczki szkolne – z jaką firmą transportową podjąć współpracę?

Wycieczki szkolne – z jaką firmą transportową podjąć współpracę?

W Polsce działa tysiące szkół, które każdego roku organizują dla dzieci z różnych grup wiekowych wycieczki głównie na terenie kraju. Dla dyrekcji szkół, rodziców dzieci, jak i uczestników wyjątkowych podróży najważniejsze zawsze powinno być bezpieczeństwo. W dalszej kolejności istotne jest doświadczenie danej firmy, poziom komfortu, jaki jest w stanie zapewnić, a także doskonała znajomość tras krajowych.

Bezpieczeństwo

Szkoły najchętniej podejmują współpracę z firmami przewozu osób, które są w stanie potwierdzić swoją wiarygodność, jeśli chodzi o zapewnianie najwyższego poziomu bezpieczeństwa uczestnikom wycieczek. Najlepsze podmioty w tym celu zatrudniają kierowców o wieloletnim doświadczeniu drogowym, które udoskonalane jest również przez liczne kursy doszkalające (np. kurs jazdy antypoślizgowej). Na bezpieczeństwo składa się również współpraca z warsztatami mechaniki pojazdów, które przed każdym wyjazdem dokładnie sprawdzają stan techniczny danego autokaru – działania te są również powtarzane przez policję na dzień przed wycieczką, lub bezpośrednio przed jej rozpoczęciem. Najwyższymi standardami bezpieczeństwa wyróżnia się między innymi firma przewozu osób Smart-Travel sp. z o.o., która obsługuje między innymi szkoły, czy też organizatorów kolonii, na przykład na trasach prowadzących nad Morze Bałtyckie do Darłowa.

Komfort

Istotnym punktem współpracy szkół z firmami zapewniającymi autokary, jest gwarantowanie przez przedsiębiorstwa transportowe odpowiedniego poziomu komfortu. Pojazdy powinny być wyposażone w miękkie fotele, z odpowiednią przestrzenią na nogi, a także kieszeniami na drobne bagaże podręczne. Oprócz tego istotne są: przyciemniane szyby, klimatyzacja, nagłośnienie audio oraz pojemne bagażniki, które bez problemu pomieszczą walizki lub torby kilkudziesięciu osób. Przy analizowaniu ofert dotyczących stałej współpracy warto dowiedzieć się, czy dany autokar wyposażony jest w systemy ABS, ESP i ASR – nie wpływają one tylko i wyłącznie na bezpieczeństwo podróży, ale wyczuwalnie polepszają komfort jazdy. 

Doświadczenie

Przy rozważaniu współpracy z daną firmą transportową posiadającą autokary wycieczkowe, bardzo ważne jest określenie jej doświadczenia rynkowego. Najlepsze podmioty otwarte są bowiem na współpracę nie tylko ze szkołami, ale również firmami – wyjazdy integracyjne – parafiami – pielgrzymki – oraz biurami turystycznymi – wyjazdy zagraniczne oraz krajowe. Za doświadczenie zaś uznawać powinno się nie tylko długość działania w branży, ale także liczba miejsc, do której komfortowo i bezpiecznie przewozili pasażerów pracownicy danej firmy transportowej.

Opracowanie:
Dobiesław 60, (poczta Darłowo)
tel. 887 350 080
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz