Artykuł sponsorowany

Wycieczka zagraniczna. Jak zorganizować transport?

Wycieczka zagraniczna. Jak zorganizować transport?

Należy na początku zauważyć, że zabezpieczenie transportu dla uczestników wycieczki zagranicznej jest tylko jednym z wielu innych elementów, które należy załatwić przy okazji planowania takiego wyjazdu. My w niniejszym tekście skupimy się wyłącznie na organizowaniu samego transportu oraz wypunktowaniu tych wszystkich spraw, które są bezpośrednio lub tylko w sposób pośredni z omawianym tematem związane.

Wycieczka wycieczce nierówna

Wycieczki, także te zagraniczne miewają różne formuły. Może to być np. jakiś krótkotrwały wyjazd integracyjny lub szkoleniowy w jedno konkretne miejsce, lub też wielodniowa wycieczka objazdowa połączona z programem zwiedzania wielu rozmaitych miejsc. Możemy wybrać się do jakiegoś  bliskiego miasta u naszych sąsiadów, odwiedzając Niemcy, Rosję, Ukrainę, Białoruś lub Litwę albo gdzieś dalej np. do Włoch, Francji lub nawet do Hiszpanii. Oczywiste jest, że w każdym z tych przypadków organizacja transportu będzie wyglądała inaczej.

Z idealną sytuacją mamy do czynienia wtedy, gdy jedna i ta sama firma prowadzi agencję turystyczną oraz wynajem busów, mikrobusów i autokarów, gdyż wtedy zorganizowanie transportu dla wycieczki jest sprawą bardzo prostą. Jak mówią jednak nam specjaliści z Agencji Turystycznej Trans-Lech z Suwałk, dysponującej własną bazą transportową nie jest to warunek konieczny; wiele biur turystycznych korzysta z usług przewoźników zewnętrznych. Pamiętajmy także o tym, że sporo wycieczek jest organizowanych bezpośrednio przez jej uczestników i to oni sami poszukują dla siebie odpowiedniego środka transportu.

O czym należy pamiętać, organizując transport dla uczestników zagranicznej wycieczki?

Przy organizacji typowych wycieczek zagranicznych przez wyspecjalizowane agencje turystyczne w zdecydowanej większości przypadków korzysta się z transportu samochodowego, głównie z busów i autokarów, czasem także z mikrobusów. Podobnie jest z wycieczkami organizowanymi samodzielnie. Najważniejsza rzecz, o której przy tej okazji należy pamiętać to bezpieczeństwo i komfort pasażerów, co oznacza, że w żadnym wypadku pojazd nie może być przepełniony, że powinien posiadać klimatyzację oraz ogrzewanie, a także odpowiednio pojemne luki bagażowe oraz podręczne półki i stoliki. Jeśli przewiduje się, że podróż będzie przebiegała dłuższymi momentami z dala od zagospodarowanych szlaków komunikacyjnych, to warto zadbać o to, bo pojazd miał własną toaletę, co może bardzo się przydać w czasie wycieczek objazdowych.

Do spraw oczywistych, o których tutaj szerzej nie będziemy mówili, należy zadbanie o to, by pojazdem kierowali doświadczeni kierowcy, posiadający wszelkie niezbędne uprawnienia.

Niezwykle ważne ze strony każdego odpowiedzialnego organizatora wycieczki jest, by została ona bardzo dobrze zaplanowana łącznie ze szczegółowym wyznaczeniem tras, przystanków i miejsc noclegowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz