Materiał Partnera

Wycieczka autokarem czy samolotem?

Wycieczka autokarem czy samolotem?

Czas urlopowy często wykorzystujemy na relaks, odpoczynek – na coś, czego brakuje nam w dni powszednie, kiedy jesteśmy zapracowani i zmęczeni. Jednym z najlepszych sposobów na odstresowanie jest wycieczka z rodziną lub znajomymi. Jeżeli nie mamy własnego samochodu, możemy skorzystać z usług przejazdu autokarem lub lotu samolotem. Która opcja jest korzystniejsza? Czy warto je w ogóle porównywać?

Amatorów wycieczek autokarowych nie brakuje

Jeszcze kilkanaście lat temu usługi transportu autokarowego były bardzo popularne. Polacy, obok podróży samochodem, wybierali właśnie autokar. Koszt biletu był tańszy w porównaniu z eskapadą własnym pojazdem, a biur podróży oferujących taki transport dosyć sporo. Ostatnio jednak na czoło wysunęły się loty samolotami. Chociaż linie lotnicze stanowią groźną konkurencję dla firm autokarowych, to jednak nadal przeloty są znacznie droższe niż przejazdy. Nawet jeśli w grę wchodzi mniejszy komfort i dłuższy czas w podróży, część Polaków pozostanie przy wspomnieniach z wycieczek autokarowych.

Zalety wycieczek autokarowych

Zaletą podróży autokarem jest również fakt, że towarzyszy nam on od początku do końca. Plan wycieczki jest możliwy do zrealizowania właśnie dzięki transportom z jednego miejsca na drugie, a w tym pomocni są firmowi kierowcy, którzy zawsze są gotowi do odjazdu. Ponadto autokary spełniają obecnie wszelkie możliwe standardy, a turyści mogą liczyć na bezprzewodowy Internet, monitory z ofertą muzyczną i filmową, czyste toalety, ekspresy do kawy oraz wygodne fotele. Takie atrakcje na pokładzie mogą umilić nawet kilkunastogodzinny dojazd do zagranicznej miejscowości.

Jedną z firm oferujących wycieczki autokarowe jest Strada Tour – istniejące od 2003 roku rodzinne przedsiębiorstwo działające w branży krajowego i międzynarodowego przewozu osób. Strada Tour zatrudnia doświadczonych kierowców, którzy mogą poszczycić się dużym stażem pracy przy obsłudze wyjazdów turystycznych na terenie całej Europy. Autokary oraz busy charakteryzują się wysoką klasą – wyposażeniem w systemy bezpieczeństwa jazdy oraz pasy dla wszystkich pasażerów, a także w monitoring floty systemem GPS.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz