Materiał Partnera

Wybrane możliwości transportu materiałów budowlanych

Wybrane możliwości transportu materiałów budowlanych

Inwestycja budowlana wiąże się z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu oraz różnego rodzaju materiałów w ilościach, jakie niejednokrotnie przekraczają nasze możliwości logistyczne. Ważne jest więc zadbanie o odpowiednie pojazdy oraz maszyny, które usprawnią przewóz, a dzięki temu również samą pracę. Z pomocą przychodzą tu firmy oferujące transport towarów ciężkich.

Profesjonalny transport

Usługi w zakresie przewozu materiałów, w tym także materiałów budowlanych, prowadzi firma Darek. Wykorzystanie samochodu ciężarowego gwarantuje bezpieczeństwo samych materiałów oraz otoczenia – zabezpieczony ładunek to mniejsze ryzyko wypadku. Do tej grupy należy transport żwiru, piasku i kamienia. Samochód ciężarowy będzie też konieczny do transportu kruszyw naturalnych oraz kostki brukowej w dużych ilościach.

Złe przechowywanie to także zagrożenie dla właściwości materiałów takich jak drewno. Wykorzystanie samochodu ciężarowego wynika z samej wagi ładunku – mało kto z nasz posiada naczepę do transportu ciężkiego. Firma transportowa zapewni nie tylko właściwy pojazd, ale także akcesoria umożliwiające sprawny załadunek, rozładunek oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy. Ma to znaczenie zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym – nawet krótka trasa może stwarzać problemy dla przewozu ciężkich towarów, tym ważniejsze jest zabezpieczenie go na długiej.

W przypadku niewielkich inwestycji, jak na przykład remont pokoju, gdzie potrzebujemy jedynie farby czy gładzi, wystarczy nam samochód osobowy z dużym bagażnikiem. Jeśli jednak budujemy dom od podstaw odpowiedni sprzęt to konieczność.

Na placu budowy

Dowiezienie ładunku na miejsce i pozostawienie go na placu budowy to jeszcze nie koniec. Musimy zadbać także o przewóz materiałów budowlanych po samym terenie inwestycji. Niemożliwe jest składowanie dużych ilości materiałów w pobliżu samej budowy i dlatego konieczne jest dowożenie ich w miarę potrzeb.

Podstawowym sprzętem wykorzystywanym w tym celu są taczki. Pozwalają one na przykład na szybki transport kostki brukowej, cegieł czy worków z cementem. Wózki widłowe pozwalają na przewóz cięższego ładunku, jednak i one mają swoje ograniczenia – do przewozu materiałów powyżej 3,5 tony konieczny będzie już inny pojazd.

Jeśli pojawia się konieczność przeniesienia materiałów w pionie, to wykorzystuje się w tym celu wyciągarki. To rozwiązanie zdecydowanie bezpieczniejsze niż wnoszenie materiałów po rusztowaniu, co niekiedy jest nawet niemożliwe ze względu na wagę ładunku. W przypadku dużych inwestycji, związanych z budową dróg lub obiektów przemysłowych zastosowanie znajdują też żurawie oraz dźwigi.

Opracowanie:
Zdziechowa 4d
tel. 602 450 616
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz