Materiał Partnera

Wybór szafy pod zabudowę

Wybór szafy pod zabudowę

Szafa pod zabudowę jest elementem wyposażenia, który od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wynika to nie tylko z jej walorów wizualnych, ale przede wszystkim funkcjonalnych. Niemniej jednak wybór odpowiedniej szafy wnękowej z pewnością nie należy do prostych zadań. Dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik dotyczący kryteriów wyboru szafy pod zabudowę.

Wnętrze jest najważniejsze

Zamawiając szafę pod zabudowę musimy skupić się przede wszystkim na jej funkcjonalności. Zależy nam przecież, aby była ona bardzo pojemna, a jednocześnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Producenci mebli na wymiar oferują cały szereg rozwiązań, które pozwalają wyposażyć szafę wedle własnych upodobań. Pełna swoboda konfiguracji pozwala nam umieścić w szafie:

  • tradycyjne półki,
  • szuflady,
  • wysuwane kosze,
  • drążek na wieszaki,
  • pantografy, czyli drążki umożliwiające komfortowe przesuwanie wieszaka w wysokich szafach.

Elementem dodatkowym w wyposażeniu szafy jest także oświetlenie LED, które uruchamia się po otwarciu szafy. Takie rozwiązanie idealnie doświetla jej wnętrze, a jednocześnie zapewnia nam oszczędność energii elektrycznej.

Co do samej konstrukcji wnętrza, to najczęściej jest ona wykonana z płyty laminowanej. Dosyć istotnym elementem jest zabezpieczenie obrzeży listwą meblową PCV. Dzięki temu płyta jest chroniona przed uszkodzeniem, a jednocześnie wygląda bardzo estetycznie.

Drzwi przesuwne

Szafa pod zabudowę w większości przypadków wyposażona jest w drzwi przesuwne. Są one najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Niemniej jednak konfiguracja sposobu zamykania szafy również wymaga od nas uwagi. Obecnie na rynku dostępne są dwa systemy otwierania szaf – stalowy oraz aluminiowy.

System aluminiowy umożliwia wykonanie drzwi przejściowych pomiędzy pomieszczeniami. Elementy aluminiowe wyglądają identycznie z obu stron. Wózki jezdne montowane są po wewnętrznej stronie drzwi, co zapewnia wysoki poziom estetyki. Warto dodać, że system aluminiowy pozwala także na wykonanie drzwi skośnych. Świetnie sprawdza się w przypadku pomieszczeń loftowych, których wysokość jest większa od standardowej.

System stalowy charakteryzuje się niższą ceną. Niemniej jednak jakościowo nie odstaje od aluminiowego. Na dodatek świetnie sprawdza się w zasadzie w każdym pomieszczeniu.

Oprócz drzwi przesuwnych możemy zdecydować się na system składany, uchylny, składano-przesuwny lub przesuwno-podwieszany. Rodzaj drzwi zawsze musi być dopasowany do wypełnień ramy. Najczęściej stosowanym materiałem jest wypełnienie z płyty wiórowej lub laminowanej. Drzwi mogą także posiadać wypełnienie z luster, kolorowych szyb, płyt drewnopodobnych czy nawet żaluzji.

W kontekście drzwi przesuwnych należy zwrócić uwagę na ich „system jezdny”. Ważne, aby wózki posiadały zabezpieczenie przed wypadnięciem z szyby. Ponadto bardzo praktycznym rozwiązaniem są tzw. stopery w drzwiach oraz szczotki odbojowe i uszczelniające, które chronią przed kurzem.

Wybierając szafę pod zabudowę warto skorzystać z oferty firmy Heban z Koniecpola. Od 1995 roku specjalizuje się ona w produkcji mebli na wymiar. Doświadczeni specjaliści z firmy Heban z pewnością będą w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie nawet w przypadku bardzo nietypowych pomieszczeń.

Opracowanie:
Koniecpol, Rzeczna 29
tel. 602 556 579
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz