Materiał Partnera

Wybór najlepszego ubezpieczenia na życie

Wybór najlepszego ubezpieczenia na życie

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele rozmaitych produktów. Tym mianem określa się ubezpieczenia. Jednymi z najchętniej kupowanych są polisy na życie, które ustępują pod tym względem ubezpieczeniom komunikacyjnym. Ubezpieczenia na życie mogą znacznie się od siebie różnić. Chodzi tu przede wszystkim o zakres ochrony. O czym trzeba pamiętać, wybierając najlepszą polisę i jak wysokie odszkodowanie możemy uzyskać?

O czym trzeba pamiętać przed wyborem polisy na życie?

Ubezpieczenie na życie, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu chronić nas i naszych bliskich na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Jednak nie każda polisa jest taka sama, o czym musimy wiedzieć przed wyborem konkretnej oferty. Kupując ubezpieczenie na życie, musimy pamiętać, iż jego skuteczność będzie zależała od wielu czynników, którymi są:

 • umowy dodatkowe zwiększające zakres ochrony,
 • suma ubezpieczenia,
 • liczba osób współubezpieczonych,
 • maksymalny wiek osoby ubezpieczonej,
 • karencja oraz limity,
 • możliwości finansowe.

Od wymienionych elementów polisy zależy również wysokość kosztów ubezpieczenia. W zależności od tego, co wybierzemy, składki mogą wynosić od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do nawet kilkuset złotych. Kolejną rzeczą, na którą koniecznie musimy zwracać uwagę, jest zakres ochrony odszkodowania. Przy wyborze polisy na życie, nie powinniśmy kierować się ceną, lecz właśnie tym, przed czym ona nas zabezpiecza. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy podstawowe, które głównie stanowią finansowe zabezpieczenie na wypadek śmierci, a także dodatkowe pakiety, które mogą chronić nas np. na wypadek ciężkiej choroby. Wybierając najlepszą dla siebie polisę, musimy patrzeć na zakres ochrony. Do najczęściej oferowanych pakietów dodatkowych do polisy na życie należą m.in.:

 • urazy ciała,
 • trwałe inwalidztwo,
 • poważne choroby,
 • pobyt w szpitalu,
 • operacje,
 • śmierć bliskiej osoby.

Warto podkreślić, że wraz z większą ilością pakietów dodatkowych, rośnie prawdopodobieństwo otrzymania odszkodowania, aczkolwiek zwiększa się też wysokość składki miesięcznej.Ubezpieczenie na życie – od czego zależy wysokość odszkodowania?

Kupując ubezpieczenie na życie, musimy też zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, czyli maksymalne odszkodowanie, jakie możemy otrzymać. Odszkodowania mogą być przyznawane w różnych wysokościach. Zależy to od zaistniałej sytuacji. Jak informuje specjalista z tej branży z firmy Premium Finanse - Ubezpieczenia i Kredyty z Jasła w województwie podkarpackim, najwyższe świadczenia finansowe zostają wypłacone w chwili śmierci osoby ubezpieczonej. Znacznie niższych kwot możemy spodziewać się, gdy doznaliśmy urazu ciała. W takich przypadkach wysokość odszkodowania obliczana jest procentowo i zależy od stopnia uszczerbku, jakiego doznaliśmy. Szczegóły na ten temat zawsze podane są w umowie, którą podpisujemy u ubezpieczyciela.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz