Materiał Partnera

Wybór lodówki. Czym się kierować?

Wybór lodówki. Czym się kierować?

Lodówka to jeden z najważniejszych kuchennych sprzętów. Jej zakup jest konieczny, aby można było bez przeszkód przechowywać jedzenie. Jednak teraz, kiedy ilość opcji jest tak duża, czasem trudno zdecydować się na konkretny model. Często nie wiadomo, jakie czynniki brać od uwagę podczas wyboru lodówki. Tymczasem jest kilka kwestii wartych rozważenia.

Po pierwsze – wielkość

Ten czynnik jest uwarunkowany potrzebami domowników oraz rozmiarem kuchni. W przypadku, gdy z lodówki będzie korzystało wiele osób albo zakupy będą robione rzadziej, przyda się w niej więcej miejsca. Warto też rozważyć wielkość zamrażarki. Jeśli jednak kuchnia nie jest zbyt duża, na bardziej rozbudowaną lodówkę może zabraknąć przestrzeni. Pamiętaj też o tym, że większy sprzęt będzie potrzebował więcej energii. Dlatego jeśli mieszkasz sam i nie potrzebujesz dużej lodówki, wybierz mniejszy model i zaoszczędź na rachunkach za prąd.

Liczba agregatów

Chłodziarko-zamrażarki występują w wersjach z jednym agregatem lub dwoma. Zaletą drugiej opcji jest to, że można włączyć tylko jedną część urządzenia. Jeśli wyjeżdżasz z domu na jakiś czas i zostawiasz jedzenie tylko w zamrażarce, lodówkę możesz wyłączyć i tym samym zmniejszyć koszt rachunku. Chłodziarko-zamrażarki z dwoma agregatami nie są o wiele droższe od tych pojedynczych, a mogą okazać się inwestycją w przyszłość.

Wygląd lodówki

Może się wydawać, że wszystkie lodówki są podobne do siebie i to nie na ich wyglądzie należy się skupić. Jednak prawda jest taka, że odpowiednio wybrany sprzęt również wpływa na ogólny wygląd kuchni. Poza tym, niektóre lodówki mają mniej oczywisty design. Przykładowo, sklep internetowy DEKO-AGD oferuje urządzenia w stylu retro. Ciekawie wyglądająca lodówka może być świetnym uzupełnieniem wystroju kuchni.

Dodatkowe funkcje

Lodówka powinna mieć duże szuflady, półki na drzwiach i nóżki lub kółka ułatwiające jej przestawianie. Jednak może posiadać też dodatkowe udogodnienia, które przyniosą liczne korzyści. Jednym z nich jest energooszczędna konstrukcja dobrze wpływająca na domowy budżet. Przydatna może być też funkcja automatycznego rozmrażania. W ciepłe dni udogodnieniem będzie miejsce na przygotowywanie kostek lodu lub dozownik zimnej wody w drzwiach. Do lodówek mogą być też dołączone akumulatory zimna, które wspomogą działanie sprzętu na przykład podczas przerw w dostawie prądu. Zamrażarka może natomiast mieć funkcję szybkiego zamrażania lub system bezszronowy (no-frost).

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz