Artykuł sponsorowany

Wybór kotła centralnego ogrzewania. Dlaczego należy zaufać fachowcom?

Wybór kotła centralnego ogrzewania. Dlaczego należy zaufać fachowcom?

Wybór kotła centralnego ogrzewania powinien być podyktowany względami komfortu użytkowania oraz niskich kosztów eksploatacji. Nowoczesny kocioł powinien cechować się wysoką wydajnością i niskim stopniem emisji zanieczyszczeń. W tym, względzie warto zaufać specjalistom, którzy dobiorą parametry kotła do wymagań budynku, przez co instalacja będzie odznaczać się wysoką sprawnością.

Jak wybrać kocioł centralnego ogrzewania?

Współczesny kocioł CO powinien spełniać założenia dyrektywy ecodesign, której celem jest wyeliminowanie pieców generujących dużo zanieczyszczeń do atmosfery. Do ekologicznych rozwiązań zaliczają się nowoczesne piece z na pellet, ekogroszek, a także kotły gazowe oraz pompy ciepła. Niewielka ilość potrzebnego opału do ogrzania budynku przekłada się na małą emisyjność oraz niskie koszty eksploatacji. Wysoki koszt ekologicznego opału i duże koszty początkowe inwestycji szybko się zwracają dzięki wysokiej wydajności nowoczesnych kotłów.

Dobrej jakości opał i prawidłowo dobrane parametry pieca pozwalają na ograniczenie wizyt w kotłowni do minimum, na co zwracają uwagę specjaliści z firmy Kotło-Bud Osiek. Kluczową zaletą optymalizacji instalacji centralnego ogrzewania jest możliwość zmaksymalizowania uzysków ze spalania opału o wysokiej kaloryczności, co przekłada się na spełnienie wymagań dyrektywy ecodesign, określającej dokładne parametry produkowanych spalin z poszczególnych typów kotłów.

Kocioł CO powinien być ściśle dopasowany do potrzeb użytkowych inwestorów i zapewniać maksymalnie niskie koszty ogrzewania domu. Na wybór parametrów pieca wpływa konstrukcja budynku i jego metraż, a także wykończenie ścian. Ważna jest szczelność okien, wykonane ocieplenie oraz ilość dużych przeszkleń, które obniżają warunki termiczne budynku. Piec nie może być przemiarowany, ponieważ zbyt duża moc powoduje niewłaściwe parametry spalania, czego skutkiem jest wyższe stężenie szkodliwych substancji oraz możliwość występowania częstych awarii pieca eksploatowanego w niewłaściwy sposób.

Dlaczego warto zaufać fachowcom?

W kwestiach związanych z wyborem odpowiedniego do obowiązujących standardów opału oraz pieca grzewczego warto skonsultować się z fachowcami, który ocenią parametry i wymagania grzewcze dla budynku. Ważny jest też wybór dobrej jakości podzespołów i poszczególnych elementów instalacji. Nie mając wystarczającej wiedzy na temat kompatybilności systemu instalacji grzewczej, może popełnić szereg błędów, które będą rzutować na sprawność całej instalacji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz