Materiał Partnera

Wybór dobrej firmy przewozowej

Wybór dobrej firmy przewozowej

Niezależnie od odległości firma organizująca transport osób jest zobowiązana do zapewnienia wszystkim pasażerom nie tylko komfortu, ale także bezpieczeństwa w trakcie podróży. Wybierając firmę transportową często mamy problem z określeniem standardów jakich powinna przestrzegać. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym szczegółowo opiszemy najważniejsze kryteria wyboru firmy przewozowej organizującej transport krajowy i międzynarodowy.

Jak ocenić jakość floty pojazdów w firmie transportowej?

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru firmy przewozowej jest sprawdzenie floty pojazdów. Firmy transportowe mogą dysponować różnymi typami pojazdów. W przypadku przewozu powyżej 20 osób są to autokary, posiadające najczęściej 50 miejsc dla pasażerów. Do transportu małych grup wykorzystywane są pojazdy takie jak Mercedes Sprinter czy Ford Transit, które są w stanie przewieźć odpowiednio 20 i 17 osób. W przypadku mniejszych transportów wykorzystywane są busy 8 osobowe, takie jak VW Caravelle, czy Renault Trafic.

Oczywiście marka i model są istotne, ale równie ważny jest stan techniczny oraz aktualne przeglądy wyżej wymienionych pojazdów. W przypadku wielogodzinnych podróży istotną kwestią jest komfort pasażerów. Niezbędnym minimum są zatem wygodne fotele wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest także przestrzeń na nogi oraz odległość między sąsiednimi fotelami. Wysokiej klasy pojazdy powinny być również wyposażone w klimatyzację z indywidualnie sterowanymi nawiewami. Standardem w autobusach staje się powoli wysokiej jakości sprzęt multimedialny z DVD i Bluetooth. Takie drobiazgi potrafią znacznie uprzyjemnić trudy dalekich wyjazdów. 

Jak ocenić kwalifikacje firmy przewozowej?

Podstawą do oceny kwalifikacji, jakie posiada firma przewozowa, są oczywiście uzyskane przez nią certyfikaty. Wśród takich dokumentów możemy wymienić przede wszystkim certyfikat kompetencji zawodowych w drogowym transporcie osób, licencję na wykonywanie krajowego transportu osób czy też licencję na wykonywanie międzynarodowego przewozu osób.

Weryfikując dokumenty firmy warto również sprawdzić uprawnienia pracujących w niej kierowców. Bardzo ważne jest także doświadczenie zarówno na drogach krajowych, jak i w transporcie międzynarodowym. Jeżeli dany kierowca do tej pory poruszał się wyłącznie po drogach krajowych, to trudno oczekiwać, że poradzi sobie bez zarzutu na nieznanych mu trasach europejskich. W przypadku kierowcy ważna jest także odporność na stres, umiejętność szybkiego reagowania oraz radzenia sobie nie tylko z problemami na drodze, ale także z trudnymi pasażerami. Oczywiście te ostatnie cechy można zweryfikować dopiero w trakcie podróży. Niemniej jednak jeszcze przed rozpoczęciem współpracy można ustalić czy firma wysyła w dalsze trasy dwóch kierowców.

Jakie usługi można zlecić firmie przewozowej?

Wydawałoby się, że główną i jedyną usługą, jaką świadczy firma przewozowa, jest transport osób. Niemniej jednak w ramach tej usługi firma może wykonywać różne rodzaje przewozów. W tym m. in.:

  • przewozy turystyczne,

  • przewozy dzieci,

  • transfery lotniskowe,

  • przewozy pracowników,

  • obsługę eventów.

Każda z tych usług ma swoją specyfikę i wymaga przygotowania odpowiedniego rodzaju pojazdu oraz warunków podróży.

Szukając firmy przewozowej warto także zasięgnąć opinii wśród znajomych oraz przeczytać recenzje w Internecie. To na pewno da pewien obraz standardów preferowanych przez danego przewoźnika. Jedną ze sprawdzonych firm z okolic Trójmiasta, świadczących kompleksowe usługi transportowe jest z pewnością MPA Poland Kacper Szester.

Opracowanie:
Banino, Wichrowa 3
tel. 500 180 344
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz