Materiał Partnera

Wybór busa na "międzynarodówkę". Na co zwrócić uwagę?

Wybór busa na

Wynajem busa przeznaczonego na trasy międzynarodowe to bardzo dobry i cieszący się coraz większą popularnością sposób na powiększenie floty naszej firmy niskim nakładem finansowym. Są też osoby, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą związaną z transportem i zadają sobie pytanie, jakie auto dostawcze wybrać. Sprawdźmy, na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze busa na międzynarodówkę?

Zalety wynajmu samochodów dostawczych międzynarodowych

Dużym plusem wynajmu busa na międzynarodówkę jest głównie możliwość zaplanowania wydatków. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zakup samochodu dostawczego z własnych środków, zakup na kredyt lub leasing. Jak dobrze wiemy, samochody szybko tracą na wartości, więc, po co w nie tyle inwestować, skoro nam się to nie opłaca?

Decydując się na wynajem busa na trasę międzynarodową, otrzymujemy fabrycznie nowe auta dostawcze, ubezpieczone, w pełni sprawne, komfortowe i sprawdzone, co daje nam pewność, że samochód nie zawiedzie nas na dalekiej trasie – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Tripcar, która jest wypożyczalnią samochodów dostawczych.

Kolejnym plusem jest fakt, że w przypadku awarii lub wypadku na drodze, za likwidację szkód odpowiada firma, od której wynajmujemy busa, stąd nie musimy obawiać się ryzyka związanego z kosztem napraw. Autem możemy dysponować według uznania, jednak w zakresie warunków, jakie obowiązują w naszej umowie. Usługa wynajmu samochodów dostawczych skierowana jest głównie do właścicieli firm, zajmujących się transportem międzynarodowym oraz firm przemysłowych czy budowlanych.

Jaki bus na międzynarodówkę?

Wybierając bus na trasę międzynarodową do wyboru mamy, np. busy z plandeką, samochody z windą do rozładunku, izotermy czy auta z kabiną sypialnianą. Przy wyborze busa na trasę międzynarodową powinniśmy zwrócić uwagę na jego wyposażenie i udogodnienia, np. auto z systemem ogrzewania postojowego, będzie bardzo przydatne przy wynajmie samochodów dostawczych z kabiną sypialną, która umożliwi kierowcom nocleg lub odpoczynek po dłuższej trasie. Jednym z najpopularniejszych aut dostawczych wykorzystywanych do transportu międzynarodowego jest Renault Master z plandeką na kilka- lub kilkanaście palet oraz z windą, która umożliwia ekspresowy załadunek i rozładunek towaru. Jeżeli wykonujemy transport owoców, ryb, mięsa, mrożonek czy leków, dobrym rozwiązaniem będzie wynajem międzynarodówki z zabudową izotermiczną, tzw. chłodnią. Jak, widać nie musimy kupować kilku różnych samochodów, wystarczy zamówić wynajem odpowiedniego auta dostawczego dla swoich potrzeb w danym okresie i ponieść dużo niższe koszty niż w przypadku zakupu auta czy leasingu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz