Materiał Partnera

Wybierasz się do Krakowa? Oto 5 nietypowych miejsc, które powinieneś odwiedzić

Wybierasz się do Krakowa? Oto 5 nietypowych miejsc, które powinieneś odwiedzić

Kraków jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych polskich miast. Była stolica naszego kraju urzeka swoim historycznym, a zarazem artystycznym klimatem. Tutaj nie sposób się nudzić. Co ważne – przy każdej wizycie w Krakowie czeka na Ciebie coś nowego. Widziałeś już Wawel, Kościół Mariacki i gołębie na Rynku? Czas na poznanie innych atrakcji. Oto 5, które mogą Cię zainteresować.

Muzeum Farmacji, ul Floriańska 25

Muzeum Farmacji – brzmi mało interesująco? Nic bardziej mylnego! Tutaj czeka na Ciebie niezwykła podróż w czasie do wieków, w których metody leczenia znacznie odbiegały od tych stosowanych w XXI wieku. Od piwnicy aż po pachnący ziołami strych czeka na Ciebie niezwykłe przeżycie. Dowiedz się np., kiedy i jak stosowano kulki przeczyszczające wielokrotnego użytku oraz obejrzyj bajecznie kolorowe naczynia apteczne. To ciekawsze niż Ci się wydaje!

Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15

Jego siedziba znajduje się na krakowskim Kazimierzu, w pobliżu którego tanie noclegi oferuje m.in. Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Co obejrzysz w środku? Przede wszystkim niesamowitą ekspozycję ze starymi oraz eksperymentalnymi pojazdami. Zabytkowe tramwaje, kultowe motocykle czy vintage’owe samochody zainteresują nawet tych, którzy nie są wielkimi fanami motoryzacji. Można się tu również zapoznać z historią drukarstwa, a także techniki radiowej czy telewizyjnej. To prawdziwa podróż w czasie!

Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema, Park Lotników Polskich

Doskonałe połączenie nauki i rekreacji, które zainspiruje i starszych, i młodszych. Niezwykły park edukacyjny jest pełen interaktywnych instalacji, które w praktyce przybliżają działanie praw fizyki. Można tutaj z łatwością dotrzeć z centrum miasta, np. korzystając z komunikacji miejskiej. Park jest otwarty od 1 kwietnia do 31 października każdego roku. Zwiedzanie można połączyć w ramach jednego biletu z Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Kopiec Kraka

Usypany, jak mówi legenda, na cześć legendarnego władcy Krakowa – Kraka – po jego śmierci. Znajduje się na Podgórzu – w tej dzielnicy z łatwością można znaleźć tanie noclegi w Krakowie. Łatwo tu również dotrzeć komunikacją miejską. Warto się na niego wdrapać zarówno z uwagi na ciekawe odkrycia archeologiczne, ale i na widoki. To stąd można podziwiać całe miasto, a potem wybrać się w okolice pobliskiego kamieniołomu.

Fabryka Schindlera, ul Lipowa 4

Tak, to TA słynna fabryka z filmu „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. Obecnie jest jednym z oddziałów Muzeum Historii Krakowa. Znajduje się w nim m.in. ekspozycja dotycząca historii miasta w czasach okupacji hitlerowskiej – w tym tej związanej z losami żydów podczas wojny. Wiele osób, które odwiedziły to miejsce, mówi, że wystawy „rzucają na kolana”. Na pewno warto to osobiście sprawdzić.

Opracowanie:
Kraków, Grochowa 21
tel. 12 653 24 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz