Materiał Partnera

Wybieramy kule ortopedyczne

Wybieramy kule ortopedyczne

Wbrew pozorom kule ortopedyczne to sprzęt, który w znacznym stopniu wspomaga proces rehabilitacji. Prawidłowy dobór kul ortopedycznych znacznie ułatwi powrót do zdrowia po przebytej operacji lub kontuzji. Wysokość, wytrzymałość oraz odpowiedni uchwyt to podstawowe elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Podpowiadamy jakie jeszcze kryteria wyboru należy zastosować.

Jakie rodzaje kul ortopedycznych są dostępne na rynku?

Obecnie możemy wybrać kule ortopedyczne łokciowe lub pachwowe. Kule łokciowe są dużo chętniej polecane przez specjalistów. Przede wszystkim ze względu na większą skuteczność w odciążaniu kończyny po urazie. Poza tym są lekkie i bardzo poręczne. Kule pachwowe są zalecane tylko w sytuacjach, kiedy pacjent nie może oprzeć się na dłoniach. Wybierając konkretny rodzaj należy wziąć pod uwagę przewidywany okres korzystania z kul. Ponadto istotne jest czy noga ma być odciążana całkowicie czy tylko częściowo.

Jaką wysokość kul ortopedycznych wybrać?

Dopasowując wysokość kuli należy zadbać, aby po oparciu dłoni na uchwycie ręka była lekko zgięta w łokciu. Kiedy ręka swobodnie zwisa uchwyt kuli musi znaleźć się na wysokość nadgarstka. Co istotne dostępne na rynku kule ortopedyczne mają najczęściej możliwość regulacji w przedziale 20-30 cm co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Najczęściej regulacja wysokości ma formę plastikowej obejmy z metalowym bolcem. Drugim rodzajem regulacji jest bolec znajdujący się wewnątrz rurki z mechanizmem sprężynkowym.

Jak dobrać rodzaj uchwytu kul ortopedycznych?

W przypadku konieczności używania kul przez okres dłuższy niż 2 miesiące odpowiedni dobór miękkości oraz kształtu uchwytu nabiera bardzo dużego znaczenia. Niewygodny uchwyt w krótkim czasie doprowadzi do bólu i zmęczenia dłoni. Firmy dostarczające sprzęt do rehabilitacji oferują obecnie dwa rodzaje uchwytów – plastikowe oraz miękkie. Uchwyt plastikowy sprawdzi się jedynie podczas krótkotrwałego użytkowania. Na „dłuższych dystansach” dużo lepszym rozwiązaniem będzie miękki uchwyt wykonany z gumy.

Doskonałym pomysłem może okazać się również zakup kul ortopedycznych wyposażonych w tzw. uchwyt anatomiczny. Jest on dosyć szeroki dzięki czemu daje wygodne podparcie. Guma sprawia, że ręka nie ześlizguje się z uchwytu.

Jakie rodzaje nasadek warto kupić?

Kupując kule warto wybrać model z szerokimi nasadkami. Wykazują one lepszą przyczepność do podłoża a ponadto zapobiegają poślizgnięciu. Co istotne firmy sprzedające kule ortopedyczne oferują również tzw. nasadki zimowe, które są wyposażone w specjalny kolec. Poprawia on przyczepność i stabilność na śniegu oraz lodzie.

Szukając dobrej jakości kul ortopedycznych warto skorzystać z oferty firmy Kowsky Sp. z o.o. z Gorzowa Śląskiego. Jest ona autoryzowanym dystrybutorem pomocniczego sprzętu do rehabilitacji firmy Erwin Kowsky GmbH. Firma posiada rozbudowaną sieć sklepów partnerskich, w których można nabyć m. in. wysokiej jakości kule ortopedyczne.

Opracowanie:
Gorzów Śląski, Oleska 12
tel. 34 359 45 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz