Artykuł sponsorowany

Wybieramy farbę fasadową dla domu jednorodzinnego

Wybieramy farbę fasadową dla domu jednorodzinnego

Przy wyborze farby fasadowej zwracamy uwagę na wiele czynników. Deweloperzy apartamentowców i wspólnoty mieszkaniowe z pewnością będą poszukiwały rozwiązań optymalnych finansowo. Właściciele domów jednorodzinnych zaś w dużej mierze skupią się na estetyce. Jak jednak wyważyć atrakcyjną ceną z wysoką jakością i pięknym efektem głębokiego koloru? Sposób jest jeden: wybór farb elewacyjnych silikonowych lub akrylowo-silikonowych.

Dlaczego warto wybrać farbę elewacyjną silikonową?

Farb elewacyjnych jest wiele. Wyróżnia się między innymi te winylowe czy akrylowe oraz właśnie silikonowe, które są najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego jednak wybór powinien paść właśnie na nie? Przede wszystkim ze względu na unikalne parametry techniczne. Są one odporne na zabrudzenie, rozwój wilgoci, a także na zarysowania. Najważniejszą cechą jest jednak hydrofobowość. W przypadku deszczu woda opadowa spływa po elewacji, nie wnikając w jej głąb. Silikonowy preparat można zatem uznać także za solidny impregnat, który dodatkowo nie blaknie i świetnie radzi sobie ze zmienną temperaturą.

Duża żywotność i piękno farb silikonowych to również efekt własności nieelektryzujących. Dzięki temu kurz nie osiada na pomalowanej nimi ścianie, co sprzyja długotrwałemu zachowaniu intensywnej barwy. Szeroka paleta kolorystyczna najlepszych producentów potrafi zaskoczyć. Coraz popularniejsze są odmiany pastelowe, czy bardzo żywe. Takie można znaleźć w ofercie firmy DUET, gdzie kupić można także mieszalniki farb marek Sigma, Dulux, Tikkurila, Bolix i Styline.

Alternatywne rozwiązanie – farba elewacyjna akrylowo-silikonowa

Alternatywnym rozwiązaniem dla elewacji są farby akrylowo-silikonowe, które łączą zalety preparatów silikonowych oraz akrylowych. Są one zatem bardziej paroprzepuszczalne i wyróżniają się wysoką odpornością na szorowanie. Ich parametry samoczyszczące także są zadziwiające, gwarantując zachowanie długoletniej świeżości. W większości przypadków są one także tańsze od farb silikonowych, ale głównie opierają się o wersje rozpuszczalnikowe. Nie są zatem wodorozcieńczalne, więc wymagają dłuższego procesu przygotowania oraz nakładania. Można nimi malować jednak w niższych temperaturach niż farbami silikonowymi. Rozwiązanie idealne do prac modernizacyjnych jesienią oraz wczesną wiosną.

Cenna wskazówka! Jeśli elewacja Twojego domu jest nierówna, spękana czy skłonna do zawilgoceń, wybierz preparaty do zadań specjalnych. Stanowią je farby fasadowe biochronne oraz te z nanocząsteczkami. To one stanowią spoiwa zakrywające nierówności oraz rysy i pęknięcia. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz