Artykuł sponsorowany

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym – czy warto?

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym – czy warto?

Nieskazitelnie biały uśmiech to dla wielu osób standard niemożliwy do uzyskania za pomocą metod domowych. Jest on zaś oznaką zdrowia i atrakcyjności oraz źródłem pewności siebie. To dlatego wybielanie zębów jest najpopularniejszym zabiegiem stomatologii estetycznej. Dowiedz się, jak wygląda taki zabieg, czy jest bezpieczny oraz czy każdy może się mu poddać.

Wybielanie zębów – skuteczne i bezbolesne

Wybielanie zębów w gabinecie to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na piękny uśmiech. Lekarz stomatolog stosuje preparaty o wyższym stężeniu niż te przeznaczone do użytku domowego. Jako że dentysta wykorzystuje akcelerator w postaci specjalnej lampy, efekty są natychmiastowe i spektakularne. Nierzadko do ich uzyskania wystarczy jedna wizyta.

Podczas zabiegu najpierw dokładnie oczyszcza się zęby, następnie nakłada się na nie żel wybielający i preparat ochronny na dziąsła, po czym naświetla je przez około 10 minut. Cały proces powtarzany jest trzykrotnie podczas jednej wizyty, która trwa mniej niż godzinę. Profesjonalne wybielanie wykonać można obecnie w większości gabinetów stomatologicznych. Jednym z nich, gdzie zabiegi przeprowadza się profesjonalnie i zgodnie
z najnowszą technologią, jest Zdrowoteka. Stomatologia.

Zalety wybielania zębów w gabinecie to:

  • doskonały efekt – wybielenie zębów od kilku do kilkunastu odcieni,
  • najszybsza forma wybielania,
  • bezpieczeństwo i ograniczenie do minimum uszkodzenia szkliwa czy powstawania nadwrażliwości.

Zabieg ma jednak również wady, a są to:

  • wysoka cena,
  • nietrwały efekt.

Po powrocie do normalnego trybu życia przebarwienia ponownie mogą pojawić się na zębach. Efekty wybielania nie utrzymują się więc na stałe. W celu ich podtrzymania wielu dentystów zaleca domowe zestawy do wybielania.

Wybielanie zębów w gabinecie – co jeszcze warto wiedzieć?

Profesjonalne wybielanie zębów przez stomatologa jest bardzo skuteczne i wygodne. Warto wiedzieć jednak, że wykonywać zabieg można tylko na zębach całkowicie wyleczonych oraz pozbawionych kamienia. Ponadto, aby rezultaty były zadowalające i utrzymały się jak najdłużej, zaleca się:

  • tak zwaną „białą dietę” przynajmniej 2 doby po zabiegu, czyli wykluczenie wszelkich potraw, mogących zabarwić szkliwo,
  • rezygnację lub ograniczenie palenia papierosów, picia kawy, herbaty i czerwonego wina,
  • stosowanie okresowe nakładek wybielających w domu.

Zabiegu nie można przeprowadzać też u wszystkich. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są:

  • ubytki, próchnica,
  • nadwrażliwość zębów i dziąseł,
  • głębokie przebarwienia, spowodowane na przykład urazami zębów lub niektóre przebarwienia polekowe.

Warto wiedzieć również, że prawidłowo przeprowadzony zabieg wybielania nie niszczy szkliwa ani nie podrażnia dziąseł. Przez krótki czas po zabiegu występować może zwiększona nadwrażliwość zębów, którą łatwo pokonać przy pomocy ogólnodostępnych preparatów (np. specjalnych past). Dobrze pamiętać także, że wybieleniu nie ulegają plomby – konieczna więc może się okazać ich wymiana.

 


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz