Materiał Partnera

Wszystko do włosów, czyli jak dbać o włosy latem

Wszystko do włosów, czyli jak dbać o włosy latem

Lato oznacza dobrą zabawę na świeżym powietrzu, kąpiele w słonym morzu i częste wizyty na basenie. Choć lubimy się powygrzewać i naładować nasze wewnętrzne akumulatory ciepłym słońcem, tracą na tym nasze włosy. Latem trudno je uporządkować, puszą się, stają się przesuszone, łamliwe i wypadają w dużych ilościach. Jak dbać o włosy latem i jakich kosmetyków używać, żeby cieszyć się piękną fryzurą w letnich miesiącach.

Wszystko do włosów, czyli jakie produkty do włosów wybierać latem?

Latem nasze włosy wystawione są na działanie promieni słonecznych, pot, wilgoć, słoną i chlorowaną wodę. Wszystko to wpływa negatywnie na stan i wygląd włosów. Dobierając jednak odpowiednie kosmetyki do włosów i stosując kilka prostych zasad, będziemy się cieszyć pełną blasku fryzurą przez całe lato.

Kupując produkty pielęgnacyjne takie jak szampon i odżywka, wybierajmy kosmetyki pod typ naszych włosów (proste, kręcone, farbowane, po trwałej) oraz skóry głowy (sucha skóra, tłusta, z łupieżem lub innym problemem).

Przed rozpoczęciem letniego sezonu kupmy wszystko do włosów na https://www.hebe.pl/wlosy, co utrzyma ich dobry stan przez całe wakacje. W ciepłych miesiącach unikajmy zabiegów z użyciem silnych chemicznych środków (np. farbowania czy trwałej). Wystarczy już, że słońce będzie regularnie wysuszało i uszkadzało strukturę włosów. Nie potrzebujemy jeszcze zabiegów, które dodatkowo osłabią kosmyki. Jeśli chcemy poprawić farbę, zróbmy to przynajmniej na miesiąc przed najgorętszym letnim okresem.

Szampon i odżywka – jakie produkty wybrać i jak stosować?

Latem wybierajmy szampony i odżywki oczyszczające, nawilżające i odświeżające. Unikajmy produktów stylizacyjnych z dodatkiem formaldehydu (alkoholu) i kosmetyków z etykietą „dodający objętości”. Takie szampony i odżywki wysuszają włosy, a tego latem chcemy uniknąć.

Jeśli dużo przebywamy na świeżym powietrzu i nie nosimy chustki czy kapelusza, używajmy specjalnej odżywki z filtrem przeciwsłonecznym. Przed wyjściem na duże słońce możemy też nałożyć na włosy maskę przeciwsłoneczną lub krem z filtrem (przeznaczony do włosów). Trzeba je jednak zmyć po powrocie do domu.

W lecie unikajmy codziennego mycia głowy. Zbyt częste mycie wysusza skórę głowy oraz kosmyki. Jeśli obficie pocimy się na głowie, a włosy szybko stają się przepocone i przetłuszczone, używajmy delikatnego szamponu przeznaczonego szczególnie na lato.

Szamponem myjmy tylko skórę głowy. Podczas spłukiwania szampon i tak spłynie na włosy i delikatnie je umyje. Jeśli będziemy nakładać szampon na włosy i końcówki, przesuszymy kosmyki. Po użyciu szamponu, zastosujmy odżywkę do spłukiwania. Wybierzmy tę odpowiadającą rodzajowi naszych włosów. A kiedy wybieramy się na basen, nałóżmy odżywkę bez spłukiwania oraz czepek.

Ponieważ latem włosy szybko się brudzą, musimy je regularnie oczyszczać. Wszystko, co potrzebujemy do włosów, żeby utrzymać je w dobrej kondycji to odpowiednio dobrany szampon i odżywka. Z szamponem nie możemy przesadzać, natomiast odżywkę możemy stosować przy każdym myciu. A nawet używać jej zamiast szamponu. Wystarczy, że zmoczymy włosy, nałożymy odżywkę na 2 minuty, a następnie spłuczemy, żeby włosy oczyściły się z brudu i potu. Dzięki takiemu zabiegowi ograniczymy liczbę dni z użyciem szamponu.  

Pływanie i modelowanie włosów – jak bezpiecznie robić to latem?

Kiedy za oknem upał, lubimy po pracy wybrać się dla ochłody na basen. Przed basenową wizytą zrezygnujmy z mycia głowy szamponem. Spłuczemy nim z włosów naturalne olejki ochronne i sprawimy, że włosy będą bardziej podatne na działanie chloru czy słonej wody.

Po wyjściu z basenu umyjmy głowę szamponem zawierającym kwas etyleno-dwuamino-czterooctowy (EDTA). Skutecznie usunie on pozostałości chloru z włosów i ochroni je przed uszkodzeniem.

Latem słońce i tak już mocno wysusza włosy, więc dajmy im odpocząć od suszarek, lokówek i prostownic. Włosy suszmy chłodnym powietrzem lub poczekajmy aż wyschną same. Na zewnątrz wychodźmy dopiero wtedy, kiedy kosmyki są całkowicie suche.

Przycinanie i układanie – sposoby na ochronę i dobry wygląd włosów

W ciepłych miesiącach włosy się osłabiają, o czym świadczą rozdwajające się i przesuszone końcówki.. To po nich widać, jak bardzo nasze kosmyki potrzebują regeneracji. W tym przypadku wszystko, co kupimy do włosów nieznacznie poprawi ich stan. Nasza fryzura potrzebuje cięcia, żeby odzyskać piękny wygląd. Lato to czas na zmianę dotychczasowego wyglądu i krótką, lekką fryzurę. Jeśli nie chcemy ścinać długich pukli, zdecydujmy się tylko na podcięcie końcówek. To wystarczy, żeby włosy odzyskały sprężystość i odżyły.

Ciepłe temperatury sprawiają, że włosy się wysuszają i zaczynają kręcić. Dla wygody i ujarzmienia fryzury, nośmy upięte włosy. Warkoczyki, kucyki, koki to teraz element naszego letniego stylu. Robiąc różne fryzury, opanujemy burzę kędzierzawych loków, a oprócz tego będziemy się mnie pocić.

Włosy farbowane – jak dbać o nie latem?

Jeśli farbujemy włosy, latem szczególnie musimy o nie zadbać. Słońce powoduje nadmierne wysychanie kosmyków , a pod jego wpływem kolor włosów jaśnieje. Jeśli farbujemy włosy na ciemne barwy, bez odpowiedniej pielęgnacji i ochrony latem stracą swój właściwy kolor. Wybierając produkty do włosów, postawmy na kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych. Jeśli farbowałyśmy się tuż przed rozpoczęciem najgorętszego sezonu, ograniczmy przebywanie na słońcu i chrońmy głowę szalem lub kapeluszem.

Żeby dodać blasku włosom i utrzymać ich odpowiednie nawilżenie, potrzebujemy też nawodnienia organizmu od wewnątrz. Pijmy dużo wody i schłodzone płyny, żeby zmniejszyć suchość kosmyków. Do naszej diety włączmy warzywne koktajle zawierające cenne witaminy wspomagające zdrowie fryzury.

Co jakiś czas stosujmy na włosy odżywkę lub maskę regeneracyjną, pozostawiając ją na głowie owiniętej ręcznikiem przez całą noc. Taki zabieg skutecznie nawilży włosy i przywróci im blask.

Nasza fryzura potrzebuje latem wyjątkowej pielęgnacji. Nie wystarczy tylko umyć i ułożyć włosy, żeby cieszyć się ich pięknym wyglądem. Musimy chronić je też przed słońcem i dbać o ich nawilżanie od wewnątrz.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz