Artykuł sponsorowany

Wszystko, czego być może nie wiesz o ubezpieczeniach na życie

Wszystko, czego być może nie wiesz o ubezpieczeniach na życie

Ubezpieczenie na życie stanowi specyficzny rodzaj ubezpieczeń, w przypadku którego wypłata świadczenia jest zapewniona na wypadek śmierci. Najczęściej po powiązane polisy sięgamy dlatego, aby zapewnić ochronę bliskim osobom przed finansowymi skutkami takiego wydarzenia. Przez to dobrze będzie zaczerpnąć kilka przydatnych informacji związanych z tym tematem.

Zacznijmy od podstaw

Oprócz przedstawionych we wstępie podstaw o ubezpieczeniach na życie, jako osoba niezapoznana z tematem z pewnością powinniśmy wiedzieć między innymi o tym, że dokonując ich zakupu mamy na celu przede wszystkim zabezpieczenie konkretnych bliskich osób, gdyż we własnym zakresie nie będziemy mogli oczywiście skorzystać z wypłaconego świadczenia. Co więcej, wypłatę otrzymują tylko i wyłącznie osoby wymienione w polisie, które nazywane są osobami uposażonymi.  Może to okazać się pomocne dla bliskich w przypadku naszej śmierci między innymi w sytuacji, gdy są oni zmuszeni do spłacenia kredytu hipotecznego. Wypłata świadczenia będzie przydatna również w celu ogólnego pokrycia części wydatków, jakie to nasi bliscy mają przy dzieciach, rachunkach i w podobnych sytuacjach

Na rynku do czynienia będziemy mieli z trzema rodzajami polis, które oferują agencje ubezpieczeniowe. W tym zakresie powinniśmy jednak zaczerpnąć kilka porad, zanim zdecydujemy się na konkretną opcję, gdyż wybór będzie uzależniony bezpośrednio od indywidualnej sytuacji. Pierwszym rodzajem jest terminowe ubezpieczenie na życie, które obejmuje ochroną przez określony czas, który najczęściej wynosi od 10 do 25 lat. Do wypłacenia świadczenia dochodzi w momencie, gdy śmierć osoby ubezpieczonej nastąpi w ustalonym okresie. Szczególnie przydatną informację może w związku z tym stanowić fakt, że składka oraz suma świadczenia nie ulegają zmianie przez cały okres trwania polisy. Nie musimy się więc bać, że po okresie 20 lat dojdzie do znacznie mniejszej wypłaty.

Więcej przydatnych informacji

Inny typ stanowią spłaty kredytu hipotecznego. Podobnie jak powyższym przypadku, także tutaj okres jest z góry określony, a do wypłaty świadczenia dochodzi w momencie, gdy nastąpi śmierć osoby opłacającej. Założeniem tego rodzaju polisy jest przede wszystkim zastosowanie do zabezpieczenia spłaty kredytu, gdyż wraz z kredytem hipotecznym maleje również suma wpłaty. Na potwierdzenie tych słów, pragniemy zaznaczyć, że informacje umieszczone w tym tekście skonsultowaliśmy ze specjalistą z firmy Wojciech Butler, Agnieszka Malecka, Adrian Skrzypkowski Ubezpieczenia. Ostatni rodzaj stanowią ubezpieczenia na całe życie, w przypadku których dochodzi do wypłaty odszkodowania w wyniku śmierci niezależnie od długości okresu, jaki to minął od zawarcia umowy z konkretnym ubezpieczycielem.

Bardzo ważne jest jednak tutaj zadbanie o regularne opłacanie składek, gdyż w innym wypadku dochodzi do zerwania porozumienia. Osobę zainteresowaną takim rozwiązaniem z pewnością zaciekawi fakt, że suma oraz składki nie ulegają zmianie przez całość trwania danej polisy. Jak więc można zauważyć, możemy zabezpieczyć się w przeróżny sposób na wypadek naszej śmierci, dlatego też szczególnie ważne jest zastanowienie się nad podjęciem decyzji w tym zakresie tak, aby później nie żałować wyboru ze względu przykładowo na zbyt krótki okres wybranej opcji lub przerwania opłacania poszczególnych składek.

Słowem końca

Oprócz wyżej poruszonych kwestii dobrze będzie zastanowić się jeszcze nad tym, dla kogo w szczególności sprawdzi się polisa na życie. W głównej mierze tego typu usługi skierowane są tak naprawdę dla większości osób, jednakże o jej wykupienie powinni zadbać przede wszystkim właściciele domów z hipoteką, rodzice z dziećmi lub osoby utrzymujące starszych czy też niepełnosprawnych. Ubezpieczenie na życie może stanowić rozsądne rozwiązanie także dla niepracujących małżonków oraz wszystkich tych, którzy są bardzo mocno zadłużeni. W ten sposób zadbamy o to, aby bliscy po naszej śmierci nie musieli sprostać nierzadko w dość znaczącym stopniu skomplikowanym konsekwencjom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz