Materiał Partnera

Wszystko, co musisz wiedzieć o taśmach przenośnikowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o taśmach przenośnikowych

Przenośniki taśmowe to popularne rozwiązanie wykorzystywane w wielu branżach. Transport materiałów od zawsze wymagał dużego zaangażowania ze strony pracowników, nic zatem dziwnego, że znaleziono rozwiązanie, które może rozwiązać ten problem. Podstawowym elementem przenośników są taśmy przenośnikowe. W poniższym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat tego elementu. Jesteście ciekawi?

Czym są taśmy przenośnikowe

Taśmy przenośnikowe to podstawowy i niezbędny element wykorzystywany w urządzeniach służących do transportu bliskiego. Kluczowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze taśmy, jest jej jakość oraz rodzaj tworzywa, z którego jest wykonana. Przekłada się to bowiem później na żywotność oraz stopień eksploatacji całego przenośnika taśmowego. Taśmy przenośnikowe znajdą zastosowanie w wielu branżach. W zależności od potrzeb możemy wybrać taśmę, która sprawdzi się przy transporcie materiałów granulowanych i sypkich, ale również przy przenoszeniu tworzyw sztucznych. Taśmy przenośnikowe są także pomocne w górnictwie i przemyśle chemicznym oraz przy załadunkach i rozładunkach pojazdów ciężarowych. Z ich dobrodziejstw chętnie korzystają też kopalnie surowców mineralnych. Jak widać, zastosowań jest bardzo wiele. Jest to rozwiązanie zdecydowanie uniwersalne i bardzo wszechstronne.

Rodzaje taśm przenośnikowych

W zależności od ich przeznaczenia możemy wyróżnić kilka rodzajów taśm przenośnikowych. Jeśli chodzi o podstawowy podział, dostaniemy taśmy przenośnikowe tkaninowo-gumowe z przekładkami z tkaniny poliamidowo-poliestrowej typu EP oraz taśmy przenośnikowe poliestrowe typu EE lub z rdzeniem z linkami stalowymi typu ST. Oczywiście każda opcja może mieć różny gatunek i dopasowane właściwości okładek roboczych. Najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje, jednak taśma przenośnikowa zwykła, która znajduje wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Ten rodzaj taśmy sprawdzi się w przenośnikach transportujących materiały sypkie w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Gdzie warto zamówić taśmy przenośnikowe

Producentów przenośników taśmowych oraz samych taśm przenośnikowych jest bardzo wiele. Zdecydowanie warto wybrać firmę, która może pochwalić się sporym doświadczeniem na rynku. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pracują tam profesjonaliści znający się na branży. Dobrym przykładem firmy godnej polecenia jest Nilos Polska z Sosnowca, która na rynku jest już ponad 90 lat. Cieszy się ona ogromną ilością rekomendacji od innych klientów, współpracujących z nią od dłuższego czasu.  Pozytywne opinie to najlepszy dowód na to, że warto jej zaufać.

Reasumując, taśmy przenośnikowe to podstawowy element przenośników taśmowych, wykorzystywanych w transporcie materiałów. Warto zadbać o to, aby kupić je u zaufanego producenta, który ma duże doświadczenie w branży. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że sprzęt posłuży nam przez długi czas.

Opracowanie:
Sosnowiec, Kosynierów 38
tel. 32 266 80 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz