Materiał Partnera

Wszelkie problemy z oponami rozwiązuj zawsze w profesjonalnym zakładzie wulkanizacyjnym

Wszelkie problemy z oponami rozwiązuj zawsze w profesjonalnym zakładzie wulkanizacyjnym

Mianem wulkanizacja określamy chemiczne przekształcenie naturalnego kauczuku lub polimerów w bardziej związane i tym samym wytrzymalsze materiały poprzez dodanie siarki lub inne równoważne środki wulkanizujące i przyspieszacze. Chociaż utwardzanie gumy było znane już w czasach prehistorycznych, nowoczesny proces wulkanizacji, nazywany Vulcan i wywodzący się od nazwy Rzymskiego boga ognia, nie powstał aż do XIX wieku. Dziś wulkanizacja kojarzy się przede wszystkim z oponami. Opony wbrew pozorom pojawiły się dosyć niedawno, a ich głównym składnikiem jest kauczuk, który w formie nieprzetworzonej jest twardy u mało elastyczny. Proces wulkanizacji sprawia natomiast, że nabiera on elastyczności, pozwalając na stworzenie opony, która spełnia wszelkie obecne wymogi. We współczesnej wulkanizacji wykorzystuje się prasy wulkanizacyjne do gumy.

Co oferują zakłady wulkanizacyjne?

Dziś wulkanizacja jest nie tylko metodą wytwarzania opon, ale również ich naprawiania. W warsztatach samochodowych znajdziemy maszyny i narzędzia do wulkanizacji starsza metoda „na ciepło” i metodą chemiczną „na zimno”. Pierwszy typ pozwala na naprawę opon o bocznych uszkodzeniach. Metoda na zimno pozwala natomiast na szybką naprawę uszkodzeń pinko tych – jak przebicie opony gwoździem lub śrubą. Takie zakłady jak Jankus i Jakubowski zapewniają, że nasze koła będą sprawne i jazda samochodem odbywać się będzie bez nieprzyjemnych niespodzianek. Głównym profilem działalności takiej firmy oprócz wulkanizacji jest świadczenie usług dotyczących wyważania kół oraz spawania. Zajmują się szeroko pojętą wulkanizacją oraz prostowaniem felg.
Klientom mogą zaproponować również:

  • serwis opon,

  • wymiana i pompowanie opon,

  • sprzedaż opon,

  • przechowywanie opon.

Odpowiednio dobrane felgi wraz z oponami są jednym z najważniejszych systemów bezpieczeństwa w każdym samochodzie. Od ich właściwego dopasowania i wyważenia zależą właściwości trakcyjne. Ma to bezpośrednie przełożenie na pewność prowadzenia oraz komfort jazdy. Wyważenie kół polega na równomiernym rozkładzie masy felgi i opony w taki sposób, aby masa koła na oś pojazdu po zamontowaniu została rozłożona wokół środka obrotu. Nawet niewielkie różnice wagi w poszczególnych fragmentach obwodu koła stają się znaczące, kiedy weźmie się pod uwagę ogromne prędkości obrotowe i działające na nie siły odśrodkowe. Natomiast oferta przechowywania opon pozbawia nas kłopotu trzymania opon w domu lub garażu. Współpraca z taka firmą, to same korzyści!

Opracowanie:
Okszów, Różana 11
tel. 82 569 07 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz