Artykuł sponsorowany

Wspomnienia, które nie blakną – od czego zależy jakość wydruku zdjęć?

Wspomnienia, które nie blakną – od czego zależy jakość wydruku zdjęć?

Piękne, tradycyjne fotografie to doskonała pamiątka. W czasach, w których każdego dnia robimy dziesiątki zdjęć, warto pamiętać, by zachować te, które mają dla nas szczególne znaczenie. Zamiast przechowywać je na dysku komputera lub wrzucać do sieci, po prostu wywołajmy je w dobrym zakładzie fotograficznym. Najwyższa jakość wydruku pozwoli nam cieszyć się wspomnieniami zatrzymanymi w kadrze przez długie lata. Biorąc też pod uwagę awaryjność sprzętów, wywołując zdjęcia unikniemy sytuacji, w której uszkodzony nośnik cyfrowy pozbawi nas naszych fotografii, czasem nawet z kilku lat życia! Pod tym względem papier nadal jest najtrwalszym z nośników zdjęć.

Tęsknota za tradycją

Chociaż na co dzień używamy aparatów cyfrowych, najczęściej tych zamontowanych w naszym telefonie komórkowym, a zdjęcia zazwyczaj publikujemy w Internecie, to chyba każdy chce z czasem fotografie ze świata cyfrowego przerzucić na papier. Takie tradycyjne zdjęcia mają zupełnie inny wymiar. To cenne pamiątki, które nie tylko pozwolą nam wspominać ważne chwile, ale także staną się pretekstem do wspólnego przeglądania albumów z naszymi bliskimi. Żeby jednak zdjęcia przetrwały wiele lat, muszą zostać wydrukowane przy pomocy najwyższej jakości specjalistycznego sprzętu. Tylko odpowiednio przygotowane zdjęcia nie będą blakły, ani wraz z upływem czasu zmieniały kolorów i tym samym trwale i  doskonale odwzorują rzeczywistość.

Jak rozpoznać dobrą jakość?

Nie mając porównania można nie dostrzec różnic pomiędzy zdjęciem wysokiej a niskiej jakości – warto się jednak temu dobrze przyjrzeć. Korzystanie
z profesjonalnej maszyny  pozwoli na wykonanie zdjęć w najlepszy sposób w jaki to możliwe i z gwarancją ich trwałości. Takim sprzętem dysponuje firma Fotanka, która oprócz tradycyjnie wykonywanych zdjęć, ma możliwość uzyskania odbitek charakteryzujących się wyjątkową jakością. Odbitki te dzięki nowoczesnej maszynie odwzorowują obrazy w sposób niespotykany. Efekt ten jest niemożliwy do uzyskania przez tradycyjne maszyny, dostępne w przeciętnych zakładach fotograficznych. Tylko praca na tak specjalistycznej maszynie jaką dysponuje firma Fotanka pozwala uzyskać tak wyjątkowe efekty jak:

  • duża intensywność i nasycenie kolorów,
  • wyraźne kontrasty,
  • dobrze widoczne szczegóły i tekstury, nawet w bieli,
  • łagodne przejścia tonalne – zdjęcia nie mogą być przepalone.

Cechy te szczególnie sprawdzają się w fotografii profesjonalnej, gdzie ważne są ostrość i odwzorowanie kolorów, a także gdy zdjęcia poddawane są obróbce kolorystycznej (wyższemu nasyceniu kolorów lub tzw. „HDRy”). Świetnie sprawdzają się również przy amatorskich zdjęciach z podróży, podkreślając kolory występujące np.: w egzotycznych miejscach. Porównując odbitkę kiepskiej jakości z tą wykonaną przez wspomnianą firmę, szybko zauważymy, jak duże znaczenie ma jakość wydruku. Taka realizacja zdjęć nie tylko pozwoli nam być spokojnymi o trwałość naszych zdjęć, ale również pozwoli nam się zachwycać obrazami i długotrwale cieszyć wspomnieniami. Co ciekawe, za tak wykonane tradycyjne zdjęcia do albumu wcale nie musimy dużo płacić. Firma stosuje zasadę więcej za mniej – czyli im większe zamówienie, tym mniejsza cena za pojedynczą odbitkę.

Fotoksiążka – nowoczesny album

Chcąc zachować wspomnienia na papierze, możemy skorzystać również z alternatywy jaką jest fotoksiążka. To nowoczesna forma albumu, która jest dobrym sposobem na zebranie zdjęć z danego wydarzenia. Fotoksiążka ma możliwość urozmaicenia zdjęć o dodatkowe elementy jak i opisy czy inne teksty. To świetna pamiątka z dnia ślubu, urodzin dziecka, ale także z egzotycznych podróży, lub po prostu wakacji. Warto dodać, że firma oprócz możliwości wydruku wysokiej jakości fotoksiążek, proponuje swoim klientom wykonanie indywidualnego projektu, służąc pomocą, wiedzą i doświadczeniem graficznym. Wówczas klient jedynie dostarcza zdjęcia, tak jak przy standardowym wywołaniu odbitek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz