Artykuł sponsorowany

Współpraca przedsiębiorstw z doradcami finansowymi

Współpraca przedsiębiorstw z doradcami finansowymi

Doradcy finansowi oferują swoje szerokie usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale także biznesowym. Udzielają im bardzo różnorodne wsparcie. Może ono dotyczyć inwestycji, faktoringu, różnego rodzaju pożyczek oraz kredytów. To oni pomagają tworzyć z przedsiębiorcami spójne strategie rozwojowe, produktowe oraz portfelowe.

Jak wygląda współpraca przedsiębiorcy z doradcą finansowym?

Doradca finansowy to specjalista o bardzo szerokich kompetencjach. Jego wiedza związana jest nie tylko z ekonomią, ale także administracją, zarządzaniem, marketingiem oraz prawem. Świadczone usługi dzięki temu są kompleksowe i zawsze dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa, zarówno tych bieżących, jak i planów długoterminowych.

Zawiązywanie współpracy między firmą a doradcą finansowym rozpoczyna się zatem od rozpoznania sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa. Często weryfikowane są księgi przychodów i rozchodów, księgi handlowe, różnego rodzaju dokumentacja dla Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy nawet umowy z kontrahentami. Większe firmy okazują również roczne sprawozdania finansowe, plany kredytowe i informacje dotyczące wszystkich operacji gospodarczych. Dopiero wtedy doradcy przechodzą do pomocy swoim klientom. Czego ona dotyczy? 

Na jaką pomoc doradców finansowych mogą liczyć przedsiębiorcy?

Doradcy finansowi to eksperci od wszelkich spraw ekonomicznych przedsiębiorstw. Są oni w stanie pomóc zarówno wielkim korporacjom, firmom handlowym oraz produkcyjnym, jak i tym usługowym. Często z ich usług korzystają także jednoosobowe działalności gospodarcze oraz startupy. Udzielane wsparcie nie dotyczy przy tym, tylko wyprowadzania długów firm. W większości przypadków doradztwo finansowe opiera się o pomoc przy rozsądnym lokowaniu zasobów pieniężnych. Upłynnienie finansów, optymalizacje podatkowe oraz spójne strategie portfelowe i inwestycyjne to ważne dla przedsiębiorców kwestie.

Doradcy pomagają zatem w zaciąganiu pożyczek oraz kredytów m.in. obrotowych, w wyborze odpowiednich rozwiązań finansowania pojazdów i różnych środków trwałych czy w sprzedaży nieprzeterminowanych faktur – ważny w biznesie faktoring. Firmy liczyć mogą także na obsługę dotyczącą takich spraw jak leasingi, umowy na wykorzystanie mediów oraz ubezpieczenia.

Zalety stałej współpracy z doradcą finansowym

Coraz większa liczba firm w Polsce stawia na stałą współpracę z doradcą finansowym, który przede wszystkim jest obiektywnym i niezależnym ekspertem. Pełen profesjonalizm, jaki świadczy np. doradca Justyna Kmita z biura JMK, pozwala przy tym osiągnąć wiele korzyści. Przede wszystkim firmy świetnie lokują swoje pieniądze, trafnie inwestując i rozwijając swoje działalności. Oddalają one również widmo bankructwa czy inne problemy np. związane z  niewypłacalnymi kontrahentami.

Obecnie doradztwo finansowe jest zatem ważną inwestycją, która wielokrotnie pomaga przedsiębiorcom w wyróżnieniu swojej oferty produktowej/usługowej na rynku. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz