Artykuł sponsorowany

Wspólne układanie puzzli jako sposób na leniwe popołudnia i długie wieczory

Wspólne układanie puzzli jako sposób na leniwe popołudnia i długie wieczory

Układanie puzzli to uniwersalna rozrywka, która sprawdzi się dla osób w każdym wieku. Ze względu na to, że puzzle dostępne są w kilku stopniach trudności oraz z różnymi obrazami, mogą być dopasowane do preferencji każdej osoby. Ich układanie natomiast, niesie za sobą nie tylko wzmocnienie więzi, ale również wiele korzyści dla całego organizmu. Jakie zalety ma wspólne układanie puzzli? Wyjaśniamy!

Dlaczego warto układać puzzle z dzieckiem?

Wolne popołudnie lub wieczór to doskonały moment na zorganizowanie rodzinnego spędzenia czasu, urozmaiconego puzzlami. Przede wszystkim wspólne układanie nauczy malucha pracy zespołowej. Możemy ustalić, kto szuka poszczególnych elementów, a tym samym nauczyć dziecko stawiania sobie celów i wytrwałego dążenia do nich. Maluch, poszukując części, będzie dodatkowo uczyć się cierpliwości i koncentracji na zadaniu.

Układanie drewnianych puzzli skutecznie zrelaksuje i wyciszy zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz pozwoli na oderwanie się od codziennych trudów i problemów. Spokojna atmosfera stworzy z kolei dobrą przestrzeń do ważnych rozmów z dzieckiem oraz do odpowiedzi na nurtujące je pytania. Oprócz tego maluch widząc efekty swojej ciężkiej pracy, a także dostając pochwały od rodziców, zwiększy wiarę w siebie i będzie budował poczucie własnej wartości. 

Jakie zalety ma układanie puzzli z bliskimi?

Układanie puzzli to również dobra forma rozrywki dla osób dorosłych. Mianowicie wspólne łączenie elementów z ukochanym, z przyjaciółmi lub z rodzeństwem to świetny sposób na spędzenie miłego wieczoru.

W tym przypadku znakomitym pomysłem będzie wybór fotopuzzli dostępnych w Puzzled, na których możemy nadrukować zdjęcie przedstawiające nas wraz z bliskimi osobami. Dopasowywanie takich części nie tylko wzmocni więź, ale też wywoła wiele radości i rozmów na temat minionych wydarzeń. Następnie ułożone puzzle możemy oprawić w ramkę i zawieść na ścianie w formie pamiątki.

Praca z puzzlami to także aktywność, którą możemy wykonywać razem ze starszymi osobami, m.in. rodzicami lub dziadkami. Wspólne wyszukiwanie drobnych elementów oraz ich dopasowywanie do większej całości bez wątpienia przyniesie dużo radości, a co więcej pozytywnie wpłynie na funkcje poznawcze wszystkich zaangażowanych osób.

Układanie puzzli wieczorną porą będzie zatem dobrym treningiem dla mózgu, który poprawi ogólną kondycję umysłową i skutecznie opóźni problemy z pamięcią. Poza tym łączenie części aktywuje obie półkule mózgowe, dzięki czemu komórki nerwowe zaczynają pracować o wiele lepiej, a w rezultacie wydajniej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz