Materiał Partnera

Współczesny skup złomu? Nie tylko kupno, ale i sprzedaż!

Współczesny skup złomu? Nie tylko kupno, ale i sprzedaż!

Złomowiska, skupy złomu czy też skupy surowców wtórnych istnieją już od wielu lat. W minionej epoce gospodarczej niejeden oszczędny Polak systematycznie odnosił do takich miejsc butelki, makulaturę czy części zużytych AGD. Dziś na złomowisku możemy również kupić nowe wyroby hutnicze.

Sklep, w którym zawsze znajdziesz coś przydatnego

Prowadzenie własnego biznesu wymaga stałej gotowości do zmian. Liczy się umiejętność przystosowania się do nowych warunków gospodarczych czy poszukiwania nowych sposobów dotarcia do większej grupy klientów. W dobie konkurencji o nowe formy usług starają się też właściciele tradycyjnych złomowisk. Pomimo przeznaczenia skupów złomu, które z założenia mają służyć przyjmowaniu od klientów metalowych pozostałości różnych urządzeń i narzędzi, współczesne złomowisko coraz częściej staje się też idealnym miejscem do… robienia zakupów.

Nowoczesne skupy złomu dbają o możliwość współpracy z szeroką gamą klientów. Żeby utrzymać się na rynku, wprowadzają więc dodatkową ofertę sprzedażową. Poza wyszukanymi w stosach złomu przydatnymi drobiazgami, wiele takich firm oferuje też obecnie nowe produkty. Zazwyczaj to efekt współpracy z hutami, które są bezpośrednim odbiorcą pozyskanych ze skupów złomu surowców. W rezultacie skupy złomu mogą swoim klientom zaoferować sprzedaż wyrobów hutniczych. Takim przykładem jest firma Metzłom, która obok tradycyjnych odpadów metalowych oferuje również wyroby hutnicze najwyższej jakości.

Poszukiwanie takich właśnie sposobów na rozszerzenie oferty jest korzystne zarówno dla skupu, jak i dla huty. Ta wykorzystuje dostarczany surowiec, a w zamian zyskuje dodatkowy rynek zbytu. Wybierając się do takiego punktu, można kupić zarówno stal kawałkowaną, walcowaną na zimno i gorąco, jak i rury różnego typu czy profile. Odbiorcami są zatem zarówno firmy budowlane, jak i konstruktorzy czy osoby prywatne.

Skup złomu – dla kogo i co oferuje?

Dawniej popularne i często spotykane skupy surowców wtórnych dziś już coraz rzadziej trafiają się na ulicach polskich miast. Do rezygnacji z gromadzenia takich surowców skłoniła nas moda na segregowanie odpadów. Skoro każdy może wrzucić butelki i puszki do osiedlowych koszy, to kto będzie tracił czas na wędrówkę do skupu, gdzie dostanie za nie złotówkę czy dwa złote? Dla kogo w takim razie są dzisiejsze skupy złomu? Zważywszy na fakt, że coraz częściej oferują one również sprzedaż wyrobów hutniczych, z klasycznych punktów zbiórki zmieniły się one w rodzaj sklepów. Oferowany asortyment jest odpowiedni przede wszystkim dla przedsiębiorców – na przykład małych warsztatów specjalizujących się w branży metalowej czy remontowo-budowlanej, czy też dla osób prywatnych budujących dom i poszukujących rur do wykonania instalacji.

Oczywiście skup złomu nie zanika i od czasu do czasu może się też przytrafić jakiś klient, który postanowi spieniężyć choćby nieużywaną już pralkę – o ile posiada odpowiedni transport, aby ją dowieźć na miejsce.  W praktyce jednak następuje powolne przebranżowienie skupów złomu, które z klasycznych złomowisk zmieniają się w firmy zajmujące się pośrednictwem pomiędzy zbieraniem surowca a sprzedażą wykonanych z niego wyrobów.

To nie tylko pomysł na nowy, bardziej dochodowy biznes, ale też gwarancja większego komfortu dla potencjalnych klientów. Teraz nie muszą oni poszukiwać składów budowlanych czy odwiedzać odległych hut.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz