Materiał Partnera

Wrastające paznokcie – jak sobie z nimi poradzić?

Wrastające paznokcie – jak sobie z nimi poradzić?

Wrastające paznokcie to problem, który dotyka wielu osób w różnym wieku. Znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego warto jak najszybciej zastosować odpowiednie metody korekcji takiej wady. Z pomocą przychodzą nowoczesne gabinety podologiczne, które w tym zakresie proponują wiele skutecznych rozwiązań. Jak zatem dokładnie poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Kłopotliwa dolegliwość

Przyczyn pojawienia się wrastających paznokci może być wiele. Jedną z nich jest niewłaściwe skracanie paznokci – wielu pacjentów obcina je zbyt krótko, a kąty wycina bądź zaokrągla, co prowadzi do nieprawidłowego rozrostu płytki na boki. Bardzo często wrastające paznokcie są wynikiem predyspozycji genetycznych. Ta uciążliwa dolegliwość może być jednak z powodzeniem poddawana skutecznej korekcie. Wiele metod wyeliminowania wrastających paznokci proponuje gabinet podologiczny Zdrowe Stopy.

Jeśli u pacjenta stwierdza się początkowe stadium wrastania, dobrym rozwiązaniem mogą być tamponady. To specjalne opatrunki, które wykonane są z komfortowego w dotyku, miękkiego materiału. Po zwinięciu umieszcza się je pod bocznym brzegiem paznokcia, co daje możliwość efektywnego zahamowania rozwoju procesu wrastania paznokci. Staje się tak ze względu na oddzielenie poprzez tamponadę krawędzi paznokcia od tkanki miękkiej łożyska paznokciowego. Nie jest to jednak jedyna metoda poradzenia sobie z problemem – co jeszcze proponują specjalistyczne gabinety podologiczne?

Profesjonalna klamra

Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych do walki z wrastającymi paznokciami jest zastosowanie klamry. To specjalnie przygotowana konstrukcja, która charakteryzuje się przeważnie niewielkimi rozmiarami i nierzadko pozostaje wręcz niewidoczna. Jest rozwiązaniem komfortowym i dającym bardzo dobre rezultaty w leczeniu wrastających paznokci. Korekcję wykonuje się m.in. z użyciem klamry metalowej OnyClip. Gwarantuje ona spłaszczenie płytki oraz zmianę toru wzrostu paznokcia, co przekłada się na wyeliminowanie problemu z wrastaniem.

Alternatywnym rozwiązaniem proponowanym przez  profesjonalne gabinety podologiczne w zakresie korekcji wrastających paznokci jest klamra drutowa. Doskonale sprawdza się w trudniejszych przypadkach, gdy u pacjenta występuje stan zapalny spowodowany wrastaniem paznokci lub inne problemy z tym związane, np. wysięk bądź ziarnina. Klamrę drutową specjalista z łatwością dopasuje do każdego rodzaju paznokcia, co także stanowi jej niewątpliwy atut. Warto metodę korekcji wrastających paznokci skonsultować jednak z profesjonalistą z gabinetu podologicznego. Dzięki temu uda się szybko i skutecznie pozbyć kłopotliwego, uciążliwego schorzenia.

Opracowanie:
Sopot, Chrobrego 6 lok. 8
tel. 503 335 548
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz