Materiał Partnera

Wpływ pracy zdalnej na pogarszającą się kondycję wzroku

Wpływ pracy zdalnej na pogarszającą się kondycję wzroku

Coraz większa obecność ekranów monitorów w życiu codziennym wpływa negatywnie na stan wzroku. Ekrany smartfonów, komórek czy tabletów emitując niebieskie światło istotnie wpływają na kondycję oczu coraz większej liczby osób.  Jeżeli pojawiają się niepokojące objawy, takie jak niewyraźne widzenie lub bóle oczu,  należy udać się po poradę do optometrysty lub lekarza okulisty. Oni znajdą przyczynę problemu i zaproponują odpowiednie rozwiązanie.

Co pogarsza wzrok?

Rozwój myśli technicznej zmienił typ pracy biurowej wielu osób z pracy z tekstem pisanym lub drukowanym w nową rzeczywistość pracy zdalnej, ze  wzrokiem utkwionym w monitor komputera. Niestety takie warunki pracy, choć są codziennością wielu ludzi, nie są dobre dla kondycji ich wzroku. Coraz więcej osób zauważa problemy z widzeniem i potrzebuje okularów korekcyjnych. Wielu doskwiera także suchość oczu, zaczerwienienie i podrażnienie spojówek. Obciążające wzrok warunki pracy, dodatkowo wzmaga izolacja związana z pojawieniem się globalnej pandemii. Wiele osób przeszło na zdalny tryb pracy. Z naturalnych przyczyn zajęcia zawodowe muszą być wykonywane przy ekranie monitora. Codzienna droga do pracy na świeżym powietrzu i choć minimalne korzystanie ze światła naturalnego stały się dla niektórych tylko wspomnieniem. Obowiązująca wszystkich izolacja i dystans społeczny zniechęca również do aktywności w dni wolne od pracy. W związku z tym należy przypuszczać, że kondycja wzroku wielu Polaków jeszcze bardziej się pogorszy. Ponadto nawet osoby, które nie posiadają wady wzroku a pracują dużo z ekranem komputera lub innych urządzeń emitujących światło niebieskie, powinny zaopatrzyć się w okulary z filtrami chroniącymi przed szkodliwym działaniem emitowanego światła.

Jak poprawić jakość widzenia?

W celu weryfikacji problemów z widzeniem należy udać się do specjalisty. Pomoc i fachowe doradztwo można uzyskać w salonach optycznych i gabinetach okulistycznych takich jak NZOZ NEMEZIS. Oferują one zarówno badanie wzroku, jak i bogaty wybór soczewek oraz oprawek okularowych zarówno dla Pań, jak i dla Panów. Przed zakupem okularów, należy przeprowadzić diagnozę optometryczną, która pozwoli określić rodzaj wady wzroku. Należy wspomnieć, że wizyta u optometrysty w Salonie Optycznym Nemezis jest bezpłatna przy zakupie okularów. Po określeniu wady wzroku i sposobu jej korekcji, można przystąpić do wyboru okularów. W ofercie dostępne są wygodne okulary korekcyjne dla Pań jak i dla Panów w szerokiej gamie barw i fasonów. Dobierane są przez specjalistów odpowiednio do wady wzroku.
Dla osób wyjątkowo zabieganych zakłady optyczne oferują nowatorską usługę wirtualnej przymierzalni. Przy pomocy kamery internetowej można zamienić ekran swojego smartfonu w lustro w salonie optycznym. Dzięki temu można dobrać oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz