Artykuł sponsorowany

Wpływ masażu na nasze zdrowie

Wpływ masażu na nasze zdrowie

Masaż najczęściej  kojarzy nam się po prostu z wspaniałym relaksem. Niewielu z nas myśli o nim, jako o czymś, co może mieć duży wpływ na nasze zdrowie. Tymczasem masaż może pełnić bardzo ważne funkcje lecznicze. Na czym to polega? Jak masaż wpływa na organizm człowieka? Jakie są rodzaje masażu? Kiedy warto zapisać się na masaż leczniczy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Masaż jako element rehabilitacji

Masaż jest ważnym elementem rehabilitacji po kontuzji. Może jednak także być stosowany profilaktycznie – na przykład zawodowi sportowcy regularnie odwiedzają fizjoterapeutę, który masuje ich, by kontuzjom zapobiegać. Odpowiednio wykonany masaż może polepszyć ukrwienie, a także odżywienie i regenerację tkanek i mięśni, z których skalda się nasze ciało. Ponadto masaż rzeczywiście niweluje stres, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. W końcu to właśnie życie w stresie jest przyczyną występowania wielu chorób cywilizacyjnych. Jeśli chcemy, żeby masaż nie był tylko przyjemnością, ale by rzeczywiście wpłynął na nasze zdrowie, to wykonajmy go u fizjoterapeuty – np. w Gabinecie Chiropraktyki i Masażu Waldemara Krzemińskiego.

Jak masaż wpływa na konkretne części naszego ciała?

Masaż dobrze wpływa między innymi na naszą tkankę skórną – usuwa obumarłe komórki, sprawia, że skóra jest gładka, elastyczna i „oddycha”. Masaż powoduje rozszerzanie się naczyń skórnych, co sprawia, że substancje odżywcze są do nich szybciej dostarczane. Skóra po prostu wygląda zdrowiej. Poza tym, masaż ma duże znaczenie dla tkanki mięśniowej – po porostu zwiększa zdolność naszych mięśni do pracy. Wystarczy krótki masaż by zdolności mięśni do pracy wzrosły kilkukrotnie. Pobudza je do skurczu i podnosi napięcie, co zapobiega też zanikom mięśniowym – to ważne, dla osób budujących sylwetkę. Duża rolę masaż odgrywa też dla stawów i aparatu więzadłowego – pod wpływem masażu ścięgna i więzadła zyskują większą wytrzymałość. Poszerza się tez zakres ruchu. Masaż pobudza do pracy także układ krwionośny i limfatyczny , dzięki czemu organy otrzymują więcej tlenu i substancji odżywczych. Poza tym, z organizmu szybciej usuwane są toksyny. Krew szybciej płynie. Ważną rolę odgrywa tez dla układu nerwowego – może działać uspokajająco lub pobudzająco. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Podsumowując, masaż ma duży wpływ na cały nasz organizm, trzeba jednak pamiętać, że wykonany nieumiejętnie może nam zaszkodzić. Dlatego powinniśmy wykonywać masaże tylko u fizjoterapeuty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz