Materiał Partnera

Wózki widłowe spalinowe i elektryczne – na co warto się zdecydować?

Wózki widłowe spalinowe i elektryczne – na co warto się zdecydować?
Wózki widłowe bez wątpienia stanowią niezbędny element wyposażenie każdego nowoczesnego magazynu. To przecież dzięki nim wykonywane prace mogą przebiegać nie tylko bezpieczniej, ale także znacznie sprawniej. W zależności od konkretnych potrzeb przedsiębiorcy mogą zdecydować się na zakup wózka spalinowego lub elektrycznego. Czym się charakteryzują i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Wózki spalinowe – co warto wiedzieć?

Jak sama nazwa wskazuje, wózki tego typu wyposażone są w silniki spalinowe. Podobnie jak w przypadku samochodów, mamy tutaj do czynienia z jednostkami wysokoprężnymi oraz benzynowymi. I to właśnie wózki widłowe z silnikami Diesla, są tymi wykorzystywanymi zdecydowanie najczęściej. Dlaczego? Decyduje o tym wiele czynników, aczkolwiek można skupić się na najważniejszych. Zakup wózka z jednostką wysokoprężną to przede wszystkim gwarancja ekonomicznej eksploatacji, związanej z zakupem paliwa. Specyfika silnika, której cechą charakterystyczną jest potężny moment obrotowy, zapewnia także doskonałe osiągi, zarówno jeżeli chodzi o samą jazdę, jak i unoszenie nawet najcięższych.

Wózki te cechują się bardzo niską awaryjnością. Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku, gdy do awarii już dojdzie, ponieważ koszty naprawy mogą być bardzo wysokie. Wózki z silnikiem benzynowym nie są w stanie dorównać swoim odpowiednikom w zasadzie w żadnej kategorii. Za ich zakupem przemawiają jednak niższe koszty, które jednak szybko zostaną zrekompensowane przez stosunkowo drogą eksploatację. Z racji tego, że w obu przypadkach mamy do czynienia z wytwarzaniem spalin, wózki takie przeznaczone są do prac na zewnątrz obiektów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wózki elektryczne – największe zalety

Nowoczesne wózki zasilane przez silnik elektryczny to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której zdecydowana większość prac wykonywana jest wewnątrz magazynu. Nie ma tutaj oczywiście mowy o spalinach, dzięki czemu pracownicy nie są narażeni na ich szkodliwy wpływ. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Wspomnieć trzeba także o tym, iż elektryczne wózki widłowe poruszają się de facto bezszelestnie, co również ma ogromne znacznie w przestrzeniach zamkniętych. Nie trzeba przejmować się także sprawami związanymi z wydajnością takiej maszyny. Akumulatory spokojnie wystarczają na 6-8 godzin pracy. Ładowanie przez noc w zupełności wystarczy, aby ponownie je naładować.

W razie wątpliwości co do tego, jaki wózek wybrać warto zasięgnąć porady najlepszych w branży specjalistów, do których zdecydowanie zalicza się JHC Service. To w takich miejscach uzyskać można nie tylko szeroko zakrojone doradztwo, ale także gwarancję najniższych cen. Dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z własną firmą, z pewnością atrakcyjna wyda się możliwość zakupu w systemie ratalnym.

Opracowanie:
Brzezia Łąka, Porzeczkowa 23
tel. 793 204 120
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz