Materiał Partnera

Woskowanie czy nitkowanie, czyli która z metod jest lepsza dla Ciebie?

Woskowanie czy nitkowanie, czyli która z metod jest lepsza dla Ciebie?

Depilacja to czynność, którą wykonują niemalże wszystkie kobiety. Najpopularniejszymi metodami depilacyjnymi jest usuwanie włosów na skutek użycia wosku na ciepło bądź na zimno. Niestety niektóre partie ciała – takie jak twarz – wymagają zastosowania całkowicie innych technik depilacyjnych tak, aby skóra pozostała na długi czas gładka oraz była pozbawiona nieestetycznych i piekących zaczerwienień. W tym celu najlepsze salony kosmetyczne wykorzystują tak zwane nitkowanie – usuwanie włosów za pomocą specjalnej nitki.

Bezskuteczna walka w warunkach domowych 

Wiele kobiet walczy z niechcianymi włoskami w warunkach domowych. Często objawia się to chęcią szybkiego usunięcia owłosienia. Pamiętaj jednak, że nieprofesjonalna depilacja nie tylko, może wyglądać mało estetycznie, ale często prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych – np. zapalenie mieszka włosowego. Depilacja twarzy – wąsika, policzków i brwi – w domu wiąże się również z wystąpieniem podrażnienia skóry, a także ze znacznie szybszym wzrostem włosów! Jedynym wyjściem w przypadku pojawienia się owłosienia na twarzy jest udanie się do profesjonalnych gabinetów brow bar, gdzie z zabiegu nitkowania korzysta każdego dnia wiele zadowolonych klientek. Odłóż pęsetę, elektryczne depilatory i maszynki do golenia – skorzystaj z magii specjalnej nitki w salonie Simply Beauty Ewelina Werda. Wiele klientek salonów typu brow bar zaprowadziły w takie miejsca również swoje siostry, matki czy przyjaciółki.

Czym jest nitkowanie?

Nitkowanie (z ang. threading) to metoda usuwania włosków wraz z ich cebulkami. Jej skuteczność potwierdzają kobiety o ciemnych i grubszych włoskach, a także tych jasnych i cieńszych. Zabieg nitkowania przeprowadzany jest przez stylistki brwi przy wykorzystaniu specjalnie splecionej nici o stuprocentowym składnie bawełnianym. Przyrząd ten skręcony jest w taki sposób, aby stworzyć dwa równoległe pasma. To one następnie są ze sobą skręcone u podstaw włosa i odpowiednim ruchem unoszone. Wizażystka wykonująca depilację zaciska jeden koniec nici w zębach, a drugi trzymając w dłoni, przesuwa szybkimi ruchami po powierzchni twarzy. Dzięki temu włoski usuwane są błyskawicznie i niemalże bezboleśnie. Nowa metoda depilacji wypiera zabiegi woskowania ze względu na swoje właściwości: przeznaczenie do wszystkich rodzajów skóry, wysokiej efektywności, a także szybkości wykonywania zabiegu. Proces samego nitkowania brwi zajmuje około 2 minuty, a całej twarzy do 30 minut.

Metoda dobra dla każdego

Warto wiedzieć, że metoda nitkowania polecana jest wszystkim rodzajom skóry, zarówno tym naczyniowym ze skłonnościami do tak zwanych „pajączków”, zaczerwienień i rumieńców policzków, jak i trądzikowym. W przypadku stosowania retinoidów (izotek – organiczne związki działające na komórki nabłonkowe) nitkowanie jest jedyną rekomendowaną metodą. Osoby borykające się z nadmiernym owłosieniem i problemami z cerą nie powinny korzystać z zabiegu woskowania.

Efekty zabiegu nitkowania

Wizażystki potrafią przy pomocy nitki bardzo dokładnie wyczyścić okolice brwi. Dzięki temu usuwany jest nawet najmniejszy meszek oraz bardzo krótkie włoski, co nadaje linii brwi ostrości i zadbania. Podobnie jest z całą twarzą. Zabieg nitkowania wyrywa włoski z cebulkami, które znajdują się głęboko w skórze. Warto wiedzieć, że efekt utrzymuje się w zależności od typu włosa. Zazwyczaj jest to od 4 do 6 tygodni. Włoski odrastają cieńsze, a niektóre osoby przy regularnym nitkowaniu zauważają zmniejszenie się owłosienia. Bardzo ważne jest też to, że nitkowanie nie rozciąga skóry, co dzieje się w przypadku wykorzystania wosku.

Nitka wyrywa, wosk urywa

Często kobiety „przerzucające” się na nitkę zachwycone są tym, że włoski odrastają równomiernie w tym samym czasie. W przypadku depilacji woskiem bądź maszynką, włosy nie zawsze są wyrywane z cebulkami. Powoduje to późniejszy nierównomierny wzrost. Już sam proces nakładania wosku doprowadza do nieumyślnego urywania włosków, uniemożliwiając ich późniejsze usunięcie wraz z cebulami. Nitkowanie działa na innych zasadach. Włos zawsze wyrwany jest z cebulkami, dzięki czemu kobiety nie muszą po kilku dniach poprawiać zabiegu, wyrywając pojedyncze włoski pęsetą. To właśnie te zalety powodują, że kobiety coraz częściej udają się do Brow Barów na zabieg nitkowania.

Zabieg ekologiczny i higieniczny

Nitka nie oddziałuje w takim stopniu na skórę jak wosk. To w nim zawarte są składniki, które mogą powodować uczulenie, podrażnienie, a nawet zapychanie porów skóry. Efektem takiego działania mogą być różnego rodzaju wypryski. Nitkowanie zaś jest metodą bardzo ekologiczna i higieniczną. Skórę dotyka się czystą nitką, która dodatkowo nasączona jest płynem antybakteryjnym. Kawałek używany do depilacji po zakończeniu usługi jest od razu wyrzucany.

Zdaniem wizażystek i stylistek brwi metoda nitkowania jest numerem jeden, jeśli chodzi o depilację twarzy i miejsc problematycznych takich jak, szyja, kark czy uszy! Skorzystaj z usług Brow Baru Simply Beauty również i Ty!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz