Materiał Partnera

Wnętrza pełne sztuki XIX i XX wieku

Wnętrza pełne sztuki XIX i XX wieku

Porządek wnętrzarski i dekoratorski XIX oraz XX wieku charakteryzuje się elegancją, solidnością oraz bogatym wzornictwem. To dlatego wiele osób uważa się za prawdziwych miłośników sztuki dawnej. Swoje inspiracje i pasje rozwijają oni dzięki sklepom z antykami, które posiadają w swoim asortymencie pełne historii i wręcz prawdziwej magii artykuły meblarskie, czy dekoratorskie. Dowiedz się gdzie najlepiej je kupować!

Salon sztuki dawnej

Jeśli marzysz o wystroju wnętrz w dziewiętnastowiecznym bądź dwudziestowiecznym stylu, koniecznie udaj się do odpowiedniego antykwariatu. To tam można znaleźć wiele mebli, obrazów, rzeźb, elementów zastawy porcelanowej i innych wytworów sztuki, które nie tylko będą zachwycały swoim niepowtarzalnym wyglądem, ale także swoją długą oraz barwną historią. Pasjonaci antyków to bowiem osoby, które nie tylko chcą je kolekcjonować bądź posiadać wnętrza wypełnione różnymi wyrobami z danego okresu historycznego. Przede wszystkim są to miłośnicy historii sztuki, którzy łakną nowych informacji na temat powstawania dzieł, ich użytkowania czy nawet sposobów konserwacji. To dlatego nie odwiedzają oni zwykłych sklepów sprzedających różnego rodzaju cennych staroci, ale ośrodki dbające o propagowanie rzemiosła artystycznego. Jednym z takich miejsc jest Salon Sztuki Dawnej „Antyk” prowadzony przez Annę Paschke. Jej szeroka wiedza historyczna pozwala na prawdziwe przeniesienie się w już tak odległe dla nas czasy wieku XIX i XX. Potwierdzeniem niebywałego wyspecjalizowania w historii sztuki jest między innymi organizowanie w przeszłości wielu zagranicznych wystaw związanych ze sztukę polską  a także wieloletnia praca w Muzeum Wsi Lubelskiej i współpraca z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Każdy konserwator zabytków, kolekcjoner czy zaciekawiona osoba powinna odwiedzić niezwykły sklep z antykami, który zlokalizowany jest w Lublinie.

Sztuka XIX i XX wieku

Antykwariaty związane ze sztuką XIX i XX wieku najczęściej w swojej ofercie posiadają zarówno meble, rzeźby ,porcelanę , szkło, zegary, obrazy, jak i różnego rodzaju elementy wyposażenia, które wykorzystywane były w przeszłości. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze ośrodki zawsze sprzedają produkty, które przeszły najpierw odpowiednie przeglądy oraz prace konserwatorskie. Dzięki temu kupujący zawsze ma pewność, że jego meble będą solidne, a inwestycje w dzieła sztuki opłacalna. Jeśli chodzi o sam styl XIX i XX wieku, charakteryzuje się on dużą ozdobnością. Obrazy często malowane były w ciepłych barwach, a ich oprawy były masywne oraz bardzo dekoracyjne. Meble zaś wyróżniały się swoim intensywnym brązowym kolorem, a także różnymi wzorami, które były nanoszone na ich powierzchnię. Przykładem mogą  być komody, sekretery, stoliki w stylu biedermeier, Ludwik Filip , art` deco , które tworzone były z orzecha, brzozy  czy  mahoniu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz